Otwarte złamanie podudzia

napisał/a: kwaku 2007-12-20 00:34
Witam.
W czerwcu złamałem nogę, lekarz stwierdził wieloodłamowe skośno - spiralne złamanie kości piszczelowej w 1/3 dalszej ze skróceniem odłamów, dwupoziomowe złamanie strzałki. Kość piszczelowa została zespolona polfixem. Obecnie jestem w trakcie leczenia, narazie wszystko przebiega prawidłowo, jest zrost. Lekarz powiedział że w grudniu można usunąć już stabilizator. Mam pytanie, jak powinna wyglądać rehabilitacja po takiej kontuzji. Lekarz stwierdził że moją rehabilitacją będzie chodzenie. Chciałbym także dowiedzieć sie czy po takiej kontuzji noga będzie w pełni sprawna, tzn. jestem studentem wf i chciałbym kontynuować naukę, czy wogóle jest to możliwe???
napisał/a: NimfaBlotna 2007-12-20 18:03
chodzenie...taaak

na pewno po takim zlamaniu potrzebna jest rehabilitacja - jesli jestes studentem wf to moze uda ci sie znalezc kogos na uczelni, chocby i studenta fizjoterapii, ktory moglby ci cos doradzic. Na pewno miesnie beda oslabione i stawy troche zesztywniale, poza tym twoj wzorzec chodu tez moze potrzebowac oka specjalisty, jesli nie chcesz kulec do konca zycia, alo wyrobic sobie wzorca patologicznego, ktory moze z czasem powodowac inne problemy.
W zasadzie student powinien sobie poradzic z twoim przypadkiem, wiec popytaj na uczelni, jesli lekarz nie chce ci dac skierowania na rehabilitacje

W jaki sposob poruszasz sie obecnie?
ja na twoim miejscu jednak bym naciskala na takie skierowanie, tym bardziej, ze jestes aktywny i chcesz wrocic na studia i do sportu.

pozd
napisał/a: kwaku 2007-12-20 22:51
Właśnie dzisiaj usunieto mi stabilizator, lekarz powiedział że kość dobrze się zrosła i że mogę już chodzic. Jednak jeszcze nie próbowałem, trochę sie boje, nie ufam lekarzowi Chcę poczekać aż zagoja sie rany po śrubach bo narazie mocno krwawią. Do uczelni narazie nie mam jak sie dostac bo jest za daleko. Ewentualnie czy mogę sam jakos zadbać o swoja rehabilitację?? Czy sa jakies podstawowe ćwiczenia??