Otwarta rana po bajpasach

napisał/a: anmar2 2012-01-04 00:02
W lipcu miałam operację: wszczepiane bajpasy. Po około 5 tygodniach otworzyła mi się rana pooperacyjna. Praktycznie od początku września jeżdzę co drugi dzień do poradni kardiochirurgicznej na zmiany opatrunków. Najpierw miałam opatrunki z jonami srebra, teraz granuflex. Nie wspomnę ile te opatrunki kosztują. Po ostrum nacisku dowiedziałam się, że mam gronkowca złocistego. W międzyczasie miałam wymazy z rany i antybiogram. Dostałam masę antybiotyków, a rana się nie nie chce zamknąć. W grudniu czyscili mi ranę i ponownie zaszyli, jednak przy zdjęciu szwów rozcieli mnie ponownie. Siadam psychicznie. Co reobić?
napisał/a: Mikyetea 2012-04-29 20:55
Powiem Ci tak: widziałam pacjentów na oddziale kardiochirugii z takimi ciężkimi ranami- jak dla mnie powinnaś leżeć w szpitalu i mieć podłączone Vacum. to taki aparat który tworzy próżnię w miejscu rany i odsysa wydzielinę tak, że tam nic się nie marze. Efekty jak dla mnie były super po tym.. Ja bym zmieniła poradnię..
napisał/a: anmar2 2012-04-29 21:25
Dziękuję za informację. Już to zrobiłam. Poszukałam lekarza o specjalności mikrobiolog. Był z tym problem, bo w Polsce jest ich garstka, a praktycznie prawie nikt z nich nie przyjmuje w przychodni ani nie ma prywatnej praktyki.

Wspaniały Lekarz. Przyjął mnie na Akademii Medycznej. Pobrał wyciek, zrobił badanie na posiew, zapisał leki. Brałam je 6 tygodni, po 4 tygodniach ranna się zamknęła. Nie wiem co będzie dalej, bo w sobotę skończyłam brać i będę się z Nim widziała dopiero po długim weekendzie.

Pozdrawiam
napisał/a: madlen12 2012-06-03 16:18
Witam, nie chce zakładać nowego tematu ale napisze tutaj.

Mój tata również miał bajpasy ale kończyn dolnych, przed operacją miał rany między palcami u stóp które do tej pory nie zniknęły, nie dadzą się wyleczyć. Rany po bajpasach bez problemu się zagoiły jednak te na palcach w ogóle.

Cały czas moczy nogę, używaliśmy tribiotyku, dermatolaz , panthenol, i coraz więcej...

Pielegniarka myslala także o '' zespole stopy cukrzykowej '' ale nie trafnie.

Co mamy zrobić ?
napisał/a: anmar2 2012-06-03 16:25
Witam, radziłabym aby Tata miał pobrany wymaz z rany. Wtedy okaże się co to jest.
napisał/a: MK11 2012-06-05 12:59
Anmar, proszę napisz dokładnie, gdzie leczyłeś ranę po bajpasach, u jakiego lekarza, chodzi o nazwisko, na Akademi Medycznej, w jakim mieście? Mój Tata też ma ranę po bajpasach, proszę odpisz.
napisał/a: anmar2 2012-06-05 21:56
Witaj, leczyłam się u lekarza w AM w Bydgoszczy. Problem z lekarzami o specjalności mikrobiologia, że praktycznie prawie żaden nie przyjmuje w przychodni i nie ma prywatnej praktyki. Jak chcesz więcej szczegółów, to pisz do mnie prywatną wiadomość.