Otępienie , trzęsące się ciało...

napisał/a: Mat3v 2013-01-07 22:34
Otóż , nie chodzi o mnie... ponieważ wszyscy to lekceważą napisze tutaj. Znam blisko osobę , która od pewnego czasu bardzo trzęsie się ciało. Ciężko mi to dokładnie opisać aczkolwiek widać to od razu po ruchach , wszystko rozlewa, tłucze , ewidentnie widać po podniesieniu przez tę osobę jakiegoś przedmiotu że po prostu cała lata. Do tego ma problemy z logiczny rozumowaniem , nie potrafi znaleźć odpowiedzi na pytania , które dla większości wydają się oczywiste. Miewa częste zmiany humoru i bardzo często się zawiesza.
Czy ktoś wie jakiej choroby mogą być to objawy ?
napisał/a: ratownik_0395 2013-01-09 20:48
Witaj.
Może coś się dzieje z tarczycą ? Warto zbadać chociażby TSH
napisał/a: Mat3v 2013-01-10 01:19
Mam zamiar nakłonić tę osobę do udania się do lekarza. Pójde z nią najlepiej i poprosze o skierowanie na badanie tarczycy. Ale mam jeszcze pytanie... czy takie objawy mogą być spowodowane nadużywaniem alkoholu ?
napisał/a: ratownik_0395 2013-01-10 11:06
Tak. Jeśli osoba jest uzależniona to są to objawy typowe dla nagłego odstawienia alkoholu.
napisał/a: jamesbt 2013-01-17 15:55
Jeśli powyższe spekulacje się nie sprawdzą to konieczne będzie zrobienie tomografii komputerowej głowy. Najlepiej z kontrastem. Problem może być znacznie poważniejszy.
napisał/a: aaggaa3 2013-01-17 16:36
napisal(a):czy takie objawy mogą być spowodowane nadużywaniem alkoholu ?


jak najbardziej popieram ratownika, jestem na bieżąco w tym temacie z powodu alkoholizmu bliskiej osoby

napisz coś więcej, czy ta osoba odstawiła alkohol?

można również na wszelki wypadek skonsultować się tez z neurologiem