Otępienie - drętwienie kończyn

napisał/a: kaktusik 2013-02-01 07:56
Witam mam 23 lata, pracuję fizycznie w ciężkim przemyśle, palę, piję alkohol oraz kawę. Od ponad dwóch miesięcy od przykrego zdarzenia (uderzyłem łukiem brwiowym w stół bezwładnie lecąc - utrata równowagi) mam dziwne stany otępienia, problemy z koncentracją. Gdy mam taki stan podczas rozmowy z kimś słyszę go dokładnie, lecz jego słowa nie układają się w logiczną i spójną całość, zazwyczaj przy tym (9/10 razy) drętwieją mi dłonie, rzadziej stopy, po chwili przechodzi. Trochę się martwię, bo z dnia na dzień zaczyna się to nasilać. Przekopałem internet i nie znalazłem podobnego problemu. Wiem, że najlepiej byłoby udać się do specjalisty, tylko cierpię na syndrom "białego fartucha" i raczej stronie od lekarzy. Dodam, że 3 dni po ww zajściu byłem na pogotowiu, miałem rtg czaszki (z każdej możliwej strony), badał mnie: chirurg, okulista i neurolog. Chirurg powiedział najpierw coś w stylu "ładne bum było" (patrząc na moją skroń), a później zalecił 2 tygodnie odpoczywać; okulistka stwierdziła po wnikliwych badaniach, że mam opuchnięte prawe oko, poza tym wszystko ok; neurolog "pogilal" po stopach stwierdzając, że mam najpierw znaleźć przyczynę utraty równowagi, a później zgłosić się do niego (oczywiście wszyscy byli "przemili"). Może panikuję, ale chciałbym znać Wasze zdanie, nie zawracając głowy zapracowanemu NFZ.

Pozdrawiam.