Ostry, kłujący ból gardła

napisał/a: dagmarka2 2008-07-01 18:45
Dokucza mi ostry, kłujący ból gardła i to tylko z jednej strony.Trwa to już kilka tygodni. Po 3 wizytach u lekarza ogólnego i 2 laryngologów i upływie jakis 4 tygodni nie bolała tak jak na poczatku. Ale nie było to nadal przyjemne(oczywiście biorac lekarstwa"antybiotyki" ok. 3 serii. Ale niestety pare dni pozniej zachorowałam:przechodziłam standardowe przeziębienie - katar, kaszel, ból gardła, lekka gorączka itp.Dokładnie tydzień temu, w zeszły czwartek oglądał mnie lekarz, osłuchowo bez zmian, lekko zaczerwienione,węzeł chłonny po tej stronie powiększony, zaczerwieniony prawy migdał.Kiedy sobie oglądam to gardło w środku to nic w stylu ropnych nalotów nie widzę.Czasami mam takie uczucie w gardle jak by mi cos tam utkneło. Kiedy nic nie pije to momentami czuję straszną suchość w gardle, jakby było zupełnie nienawilżone. Dziś nawet boli mnie krtań przy dotykaniu (z zewnątrzoczywiście). Poza tym gardłem wszystko inne ok. Trochę jeszcze pokasłuję, ale wydzielina jest przezroczysta, mam mała chrypke. Kataru nie mam, gorączki też nie.
napisał/a: arachne27 2008-07-06 20:08
witam! mam podobne objawy więc jak się czegoś dowiesz co to może być proszę napisz o tym do mnie na maila morawskikrystian@op.pl ponieważ siedze za granicą i nie mogę się skontaktować ze swoim lekarzem. pozdrawiam
napisał/a: justi6 2008-08-28 17:53
hey, mam dokladnie takie same objawy. od 4 tyg bol po prawej stronie gardla, do tego powiekszone cos po prawej stronie ( wezel? migdal?) Bylam wczoraj u lekarza ogolnego, ktory stwierdzil, ze nic mi nie jest (niby prawy migdal lekko powiekszony z kraterami i byc moze resztki jedzenia mnie tak wlasnie drapia) ale troche mnie to wciaz martwi bo jednak lekarz rodzinny nie jest w stanie zajrzec gleboko do gardla i ustalic czy cos mi tam faktycznie siedzi czy nie. Oprocz tego zero goraczki, kaszlu czy kataru..tylko ten uporczywy klujacy/drapiacy/wkurzajacy bol po prawej stronie gardla tuz pod zuchwa. Ponoc to tez moze byc alergiczne lub na tle nerwowym. Nie wiem czy szukac dalej i lazic po laryngologach (tu w USA specjalisci sa strasznie drodzy) czy sobie odpuscic i z tym zyc...robie plukanki z sola, z wody utlenionej, ssam neoangin i inne takie - i nic nie pomaga...Dajcie znac czy znalezliscie przyczyne swoich objawow. moj e-mail justicya@yahoo.com