Ostry ból żołądka

napisał/a: marC8877 2012-02-24 22:39
Witam,
zdecydowałem zasięgnąć się waszej porady. Bowiem moja dziewczyna ma problemy z żołądkiem, który ją dosyć często i intensywnie boli. Dzieje się to zazwyczaj wtedy gdy zje coś ciężkostrawnego. Towarzyszą jej wtedy również mdłości.

Jakiś czas temu był to ból nie do wytrzymania i wtedy zasięgnęliśmy rady lekarzy. Tzn byliśmy u rodzinnego a on skierował nas do chirurga. Wtedy też przepisane zostały również ostre leki przeciwbólowe i rozkurczowe. Wcześniej oczywiście przeprowadzone były badania krwi i jeszcze było robione prześwietlenie. Nic one nie wykazały. O dziwo po pewnym czasie przeszło.

Problemy pojawiły się niedawno ponownie po tym jak moja dziewczyna zaczęła brać Novynette ( tabletki antykoncepcyjne). Dokładnie w drugim miesiącu przyjmowania leków. Już nie wiem co robić... w następnym tygodniu zaciągam ją do lekarza ponownie.. oby nie zakończyło się pobytem w szpitalu.. martwię się stąd mój list i moja prośba o pomoc.

Dodam, że odkąd znam swoją dziewczynę wiem, że w przeszłości miała bolesne miesiączki i faszerowała się lekami przeciwbólowymi (nawet na pusty żołądek). Dopiero po mojej interwencji zmieniła podejście.

Z góry dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: aaggaa3 2012-02-29 16:46
Hej, nie jestem ekspertem, ale wydaje mi sie, ze Twoja dziweczyna moze miec zapalenie blony sluzowej zoladka, niewykluczone ze od duzej ilosci srodkow przeciwbolowych, postarajcie sie koniecznie o gastroskopie

wtedy wszystko sie wyjasnic i bedzie mozna wdrozyc leczenie

pozdrawiam:)