Ostropest plamisty

napisał/a: euzebiusz 2012-11-26 15:07
Witam wszystkich,

Chciałem się dowiedzieć jakie jest wasze zdanie na temat tej rośliny. W internecie czytam sprzeczne opinie, jedni ją sobie bardzo chwalą, a inni wręcz przeciwnie. Podobno dobrze pomaga na trądzik oraz wspomaga wątrobę. Jestem w trakcie leczenie trądziku, przez ostatnie 12 tygodni przyjmowałem Tetralysal. Aktualnie mam miesiąc przerwy, po czym znowu mam się zgłosić do dermatologa. Czy mogę bez obaw przyjmować ostropest?

Pozdrawiam.
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-11-26 20:16
Widziałem opinie na kilku forach że faktycznie trądzik znika po sylimarynie, ale to dawki od 300 mg na dobę i efekty dopiero po jakiś 3 miesiącach stosowania. Ale ponieważ to suplement diety, dość tani nawet (na allegro można kupić sylimarynę w dawkach po 300 mg) to uważam że warto spróbować.
napisał/a: iza451 2012-11-26 20:33
ja ostropest znałam do tej pory tylko jako skuteczny lek na regeneracje wątroby (ponoć są nawet badania, które potwierdzają skuteczość sylimaryny w tej kwestii). Przyjmowanie na pewno nie zaszkodzi.
napisał/a: euzebiusz 2012-11-26 21:29
A czy tak duże dawki nie będą szkodliwe?
Lepiej przyjmować Sylimarol czy też kupić nasiona ostropestu i je jeść?
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-11-26 21:55
Nie wiem co masz na myśli pisząc duże ale te 300 mg to takie minimalnie działające.
napisał/a: Wasztyl 2012-12-01 16:51
Jest też krem z kompleksem sylimarynowo-fosfolipidowym z ostropestu przeznaczony do skóry suchej i atopowej, także na pewno nie zaszkodzi ale czy pomoże - tego nie mogę obiecać. Sylimarol na pewno nie zaszkodzi - połykanie nasion nie jest dobrym pomysłem, ponieważ przypuszczam, że nie są one standaryzowane na zawartość substancji leczniczych więc tak na prawdę nie wiemy co w sobie mają Krem nazywa się Flexiderm koszt poniżej 20zł. Pozdrawiam:)