ostre zapalenie ucha środkowego

napisał/a: rafal751 2014-01-19 10:37
Witam tydzień temu zaczęło boleć mnie prawe ucho, następnego dnia rano pojawiły się piski zacząłem gorzej słyszeć na to ucho . Od razu udałem się do laryngologa lekarz obejrzał ucho stwierdził ostre zapalenie ucha środkowego, przepisał antybiotyk właściwie dwa antybiotyki duomox i forcid 312 i krople do nosa flixonase. Mija już siódmy dzień jak jestem na antybiotyku, ból miną już po dwóch dniach brania antybiotyku. Problem tkwi w tym że ciągle gorzej słyszę na prawe ucho i dalej piszczy mi w uchu, jak coś mówię to słyszę echo w prawym uchu i mam uczucie jakby coś tam było. Antybiotyk zacząłem brać w sobotę a w niedzielę pojawiły się zawroty głowy trwały krótko ale pojawiały się aż do środy. Nie wiem co robić proszę o pomoc ten niedosłuch i piski są nie do wytrzymania nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałem. Dziękuję.
napisał/a: gosiek189 2014-01-26 00:40
Na twoim miejscu zgłosiłabym się jeszcze raz do laryngologa. W uchu może zalegać jeszcze płyn albo ropa (w zależności jaki to był stan zapalny), którą tylko laryngolog może usunąć. Po zapaleniu ucha środkowego naczynka krwionośne, błędnik i błona mogą być przekrwione. Problem z błędnikiem tłumaczy zawroty głowy. Przekrwione naczynka mogą uciskać nerwy co powoduje szumy uszne (wysoki, stały pisk). Sama to przechodziłam i wiem, że jest to bardzo nieprzyjemna dolegliwość ale nie ma czym się denerwować. Lekarz najprawdopodobniej przepisze betaserc, który poprawia ukrwienie ucha. U nie udało się nim wyleczyć niedosłuch i szumy uszne. Pozdrawiam i życzę zdrowia.
napisał/a: rafal751 2014-01-26 19:09
Witam i dziękuję za odpowiedź. Lekarz przepisał mi Polvertic 24 mam go zacząć stosować za dwa dni po skończeniu antybiotyku i sterydu [ecorton]. Mam do pani pytanie mianowicie jak długo stosowała pani betaserc i po jakim czasie zaczął lek działać. Kiedy wszystko wróciło do normy. Jeszcze raz dziękuję za poświęcenie mi swojego cennego czasu.
napisał/a: gosiek189 2014-01-26 23:41
Też zaczęłam od Polvertic 24 bo to jest znacznie tańszy zamiennik Betaserc. Brałam dawkę 24 po 2 razy dziennie przez miesiąc i po tygodniu była już znaczna poprawa. Po miesiącu brałam już dawkę 16 też dwa razy dziennie ale musiała być jednak trochę za mała bo badania słuchu wykazały znaczną poprawę ale lekki szum został. Mój laryngolog przepisał mi jeszcze raz 24 bo podobno dawka 16 w badaniach wykazywała małą skuteczność. Terapia tym lekiem trwa około pół roku i stopniowo zmniejsza się dawkę. Mój lekarz mówił, że przez pierwsze kilka dni stosowania leku objawy mogą się nasilać i występować w obu uszach i nie trzeba się denerwować bo jest to normalne. Ja na szczęście nie miałam żadnych skutków ubocznych więc dużo zależy od organizmu.