Ostre, pulsujące bóle głowy z lewej strony

napisał/a: mietek71 2010-05-04 22:25
Witam
Mam 24 lata. Mój problem polega na tym, że raz na jakiś czas dopadają mnie naprawdę ostre bóle głowy, pulsujące, najbardziej odczuwalne przy chodzeniu i jakimkolwiek wysiłku fizycznym, zawsze z lewej strony głowy. W nocy niestety nie da się z tym spać. Trwają regularnie 3 dni po czym przechodzą. Mierzyłem ciśnienie, z reguły w tych momentach jest zawsze zbliżone: 140/90, gdzie normalnie mam ok 85/120. Niestety prowadzę siedzący tryb życia grafika, ostatnio mam mało ruchu, nie wiem czy to jest związane właśnie z tym i podwyższonym ciśnieniem w takim przypadku, czy może to coś innego.
Zdarzyło mi się coś podobnego po wypiciu alkoholu, ale ostatnio bardzo rzadko cokolwiek piję, raz, dwa razy na miesiąc.
Dziś trwa to już drugi dzień. WIem, że jutro też to będę odczuwał, a po jutrze przejdzie.
napisał/a: k23 2010-05-08 04:11
mietek7 napisal(a):WIem, że jutro też to będę odczuwał, a po jutrze przejdzie.


i co przeszło? byłes z tym u jakiegos lekarza? Co powiedział? Czy te bole zaczeły sie w jakims konkretnym momencie Twojego zycia? Czy mogłbys spedzic na dajmy na to jeździe na rowerze kilka minut dziennie?
napisał/a: Vattier 2010-05-08 10:49
Bierzesz jakieś leki na nadciśnienie? Najprawdopodobniej są to bóle naczyniowe.
napisał/a: mietek71 2010-05-08 13:33
Nie biorę w ogóle żadnych leków. Raz spróbowałem wziąć pół ketonalu, ale nie pomogło, apap też nie, więc przestałem, bo to nie miało sensu. Na codzień nic nie łykam. Bóle Zaczęły się jak wyjechałem na studia do uk, po około roku czasu, co prawda bardzo rzadko, ale zawsze takie same.
Teraz już mija czwarty rok, wracam do PL. Niestety nie mam tu żadnego roweru. Kiedyś, regularnie startowałem w maratonach górskich, ale wyjazd wszystko zmienił, brak warunków. Dużo pracy i nie ma gdzie trzymać takiego sprzętu.

Do lekarza w UK nawet nie ma co iść. Kompletnie się nie znają, nie wiedzą nawet jak grypę wyleczyć. Moja matka męczyła się z nimi rok, aż pojechała specjalnie do PL, dostała antybiotyki i przeszły jej dolegliwości. Lekarze pierwszego kontaktu na wyspie są beznadziejni.
napisał/a: tenia531 2010-05-08 19:16
Witaj, to podwyższone ciśnienie może być reakcją na silny ból, u mnie tak samo bywa i to wcale nie oznacza, że mam kłopoty z nadciśnieniem. Z Twojego opisu wygląda to na migrenowy ból (mężczyźni też czasem go mają) choć trzeba wykluczyć inne przyczyny robiąc badania RTG głowy, a nawet rezonans. Spróbuj wziąć jakiś silniejszy lek p-bólowy jak tylko zacznie boleć, nieraz silny nieustający ból więcej spustoszenia robi w organizmie od przyjmowanych raz na jakiś czas tabletek, u mnie niestety żadne leki nie pomagają. A może bóle same miną po powrocie, czego Ci życzę.
napisał/a: bartoliini 2013-04-25 11:13
Witam mam 25 lat ogólnie prowadze bardzo cięzki styl życia praca w dzień i w nocy weekendy ostatnio zaczęły się takie bóle przy współżyciu są na tyle mocne że musze sobie odpuszczać i wziąść silne proszki ... jakieś 4 miesiące temu miałem bardzo poważny wypadek głowa z lewej strony ucierpiała ( brak pasów) ale jak stwierdzili lekarze to tylko powieszchowne (uderzenie w szybe) nie stwierdzono wstrząsu mózgu później wszystko było jak trzeba żadnych dolegliwości . i od jakiegoś czasu czuje się cały czas zmęczony ale wysypiam się sen po 8-9 godzin czasami 6-7 może ktoś poradzi