OSTRA BIEGUNKA

napisał/a: swirus152 2011-08-23 12:57
Witam serdecznie, mam problem z biegunka, a dokładniej tydzień temu mi się zaczęło, wypróżniam się do 6 razy dziennie i wszystko mi leci jak woda z kranu, do tego dochodzą kłucie brzucha poniżej pępka, w sobotę byłem w pomocy doraźnej i dowiedziałem się że to biegunka bakteryjna i dostałem leki "linex forte" oraz orsalit. Przez weekend mi nie przeszło wiec poszedłem w poniedziałek do lekarza rodzinnego, który powiedział że to witaminy a nie leki i przepisał mi NOSPE, PYRALGINE i BISEPTOL 960 oraz powiedział że w przeciągu 48h powinno mi przejść a tym czasem dalej nie widzę żadnych rezultatów, dodam że ten niby kał ma zabarwienie czerwone tak jak by krew i przed samym wypróżnieniem kuje mnie brzuch poniżej pępka dodam że nic innego mi nie dolega oraz nie mam gorączki ani osłabienia.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-08-24 02:06
Biegunka trwająca 2 tydzień o takim nasileniu to już poważniejsza sprawa. W takim razie należy zmienić antybiotyk + kontynuować leczenie osłonowe i pamiętać o zwiększonym nawodnieniu organizmu.
napisał/a: swirus152 2011-08-24 11:06
A jaki to miałby być ten antybiotyk?? bo po tym biseptolu 960 już mnie brzuch przestał kłuć i rzadziej się wypróżniam, wiec chyba jest dobry.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-08-25 04:43
A, to przepraszam, wcześniej napisał Pan co innego. W takim razie proszę zostawić leczenie jakim jest, ew. dodać lek przeciwbólowy, zapewnić osłonę probiotykową (po antybiotykoterapii dodatkowo przetwory mleczne jeśli możliwe) i zapewnić dobre nawodnienie.
napisał/a: swirus152 2011-08-25 11:10
Byłem dzisiaj u lekarza rodzinnego i powiedziałem że nie przeszła mi biegunka i chciałem skierowanie na jakieś badania lub skierowanie do szpitala, ale powiedział że z takim czymś nie chodzi się do szpitala i przepisał mi Nifuroksazyd Hasco, po tym niby na 100% ma mi pomóc. Czy ktoś stosował już ten lek??
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-08-25 15:03
Jak sam Pan mówi, biegunka jest w stanie zejściowym - wypróżnienia są coraz rzadsze, mniej bolesne... Na takim etapie choroby Nifuroksazyd to dobre rozwiązanie. szpitalu leczy się cięższe przypadki, nie ma więc potrzeby tam Pana wpisywać. Jeżeli biegunka nie przejdzie w najbliższym tygodniu należałoby zlecić badania kału - posiew + pasożyty.
napisał/a: Gaga9 2011-08-31 12:43
To ja jeszcze dodam że warto byłoby zastosować probiotyk żeby odbudować naturalną florę przewodu pokarmowego. Po takich biegunkach na pewno się przyda. Sama przy biegunkach czy po antybiotykach stosuje Lactoral wtedy szybciej wszystko wraca do normy.
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-08-31 15:58
Tak, wspominałem o tym nawet dwa razy :) Lactoral jest dobry, polecam też Trilac
napisał/a: cindy25 2011-09-02 14:29
Martwi mnie to kłucie brzucha - może coś z jelitami. Tak czy inaczej, jak już będziesz po to warto odbudować mikroflorę przewodu pokarmowego - może być lactoral. Trzymam kciuki!
napisał/a: swirus152 2011-09-05 06:29
Po dłuższej nieobecności i korzystanie z L4 (2 tygondnie) i po przepisaniu przez lekarza kolejnej dawki Nifuroksazyd tylko że słabszej, dzisiaj idę do pracy, lecz biegunka mi nie przeszła tzn. obowiązkowo teraz się wypróżniam 2 razy rano i 1 raz po południu lub wieczorem, masa kału zmieniła się już w jakąś konsystencje i nie już to woda. Dzisiaj postaram się wykupić Lactoral mam nadzieje że mi pomoże bo już innych tabletek nie mam, i chyba faktycznie wydam kasę i zrobię to badanie kału, bo to już zaczyna być męczące (takie codziennie wypróżnianie), nawet jagody mi nie pomogły :)
kostasz
napisał/a: kostasz 2011-09-07 02:54
Polecam produkty bogate w pektyny - jabłka, marchewki, pomarańcze... Do tego może Pan spróbować SMECTY do 3x dziennie, ale proszę pamiętać o odstępie 2h po braniu innych leków.