ostra biegunka

napisał/a: mario.21 2007-03-10 07:55
Proszę o radę. Od dwóch dni mam ostrą biegunkę. W zasadzie wylewa się ze mnie sama czarna woda. Najgorzej jest w nocy, kiedy nad tym nie panuję. Zniszczyłem już dwa komplety pościeli. Proszę o pomoc, czym to może być spowodowane.
napisał/a: Peter 2007-03-10 19:28
Przypuszczalnie ostra infekcja wirusowa. Zakupić w aptece węgiel medyczny (najlepiej w kapsułkach). Stosować do 10 - 12 na dobę. W celu uzupełnienia elektrolitów polecam Smectę (1-2 saszetki na dzień). Też do kupienia w aptece. Jeśli nie będzie poprawy w ciągu 24 - 36 godzin, konieczna wizyta u lekarza.
napisał/a: klapouszek2 2007-03-12 23:43
hmm Peter troszkę mi głupio poprawiać Mistrza ale Smecta to raczej tak jak węgiel działa no nie ? W czasie biegunki jak najbardziej stosować bo powleka przewód pokarmowy, wiąże substancje toksyczne i w pewien sposob zapiera. Natomiast do uzupełnienia elektrolitów to np Gastrolit (ale to na recepte) a bez to po prostu duzo wody mineralnej do picia. Polecam również jakiś jogurcik lub florę bakteryjną z apteki np. Lakcid albo Nutriplant - przywróci odpowiednia rownowage w jelitach juz po (choc w czasie biegunki tez mozna przyjmowac). Na marginesie współczuję bo wiem jak to umęczy - sama niedawno to przechodziłam
napisał/a: Peter 2007-03-13 08:00
Nie uważam się za mistrza, a uwaga jak najbardziej trafna. Rolą Smecty rzeczywiście jest powlekanie przewodu pokarmowego, a co za tym idzie zmniejszenie "ucieczki" elektrolitów z organizmu. Niestety, użyłem skrótu myślowego, przez co (z mojej winy) zostałem niewłaściwie zrozumiany A węgiel medyczny wchłania związki toksyczne, jakie wytwarzają się w wyniku procesu zapalnego i niewłaściwej fermentacji.
Na przyszłość postaram się jaśniej pisać.
Pozdrawiam i gratuluję spostrzegawczości.
napisał/a: szyszeczkas 2017-10-27 11:55
Smecta działa najskuteczniej - tylko że leki to trzeba brać od razu, kiedy zaczyna się dziać coś poważniejszego, a nie czekać nie wiadomo na co. Przecież to naprawdę bardzo poważny problem. Smecta działa szybko, ale i tak trzeba ją brać do całkowitego wyleczenia, żeby wyeliminować wirusa. Macie wszystko opisane na ulotce.