Ostawienie tabletek antykoncepcyjnych-bóle podbrzusza.

napisał/a: izabell21 2013-01-14 09:14
Witam.
Nie wiem czy kiedyś był już taki temat nie mam w tej chwili siły na przegrzebanie forum.

Mam takie pytanie.

Od 4 lat brałam tabletki antykoncepcyjne zaraz po urodzeniu Szymka.

Tabletki które brałam to Cilest.

Ostatnio postanowiłam zrobić sobie przerwę albo może i całkiem je odstawie nie wiem.

Przez 4 lata nie robiłam przerwy bo jak pytałam swojego ginekologa to mówił że teraz przerwy nie trzeba robić więc nie robiłam. Ale teraz postanowiłam. Więc po skończeniu blistra dostałam @ i nowego opakowania już nie zaczęłam. Tydzień temu skończył mi się @. A teraz od 4 dni dokucza mi ból podbrzusza czy któraś z was po odstawieniu tabletek miała takie bóle czy możliwe jest że to z powodu ostawienia tabletek tak boli mnie brzuch?

Dodam że ból nasila się przy wstawaniu, przy siadaniu i podczas sikania :(

Bardzo proszę o odpowiedź ewentualnie lekarza mam dopiero w czwartek swojego.
napisał/a: wikam2 2013-01-15 20:43
Chwila...........nie robiłaś przez 4 lata przerwy??? Przerwy 7 dniowej???
napisał/a: izabell21 2013-01-16 08:09
wikam przerwy 7 dniowe oczywiście robiłam ale chodzi mi o odstawienie tabletek na miesiąc, dwa takiej przerwy przez 4 lata nie robiłam.
napisał/a: wikam2 2013-01-24 16:58
Aaaa....:)))
Organizm się "obudził" i go czujesz. To samo owulacja :)
napisał/a: aazz7 2013-01-24 17:23
Takie "budzenie się" organizmu bywa nie przyjemne Znam je z doświadczenia
napisał/a: wikam2 2013-01-24 19:21
Ja już tego nie pamiętam bo tabletki brałam dawno, ale wiem za to jak czasem w kośc potrafi dać f. owulacyjna ;)
napisał/a: izabell21 2013-01-24 20:43
Dzięki za odpowiedzi po około 5-6 dniach totalnej męczarni przez te bóle przeszło mi jak ręką odjął brałam wtedy Panadol Femina na przemian z Nospą. Ale aż się boje kolejnego miesiąca.
napisał/a: wikam2 2013-01-24 20:46
Spokojnie, może to był tylko taki "bum" :)
napisał/a: izabell21 2013-01-25 07:54
wikam oby oby bo nie do wytrzymania to było. Dzięki za odpowiedzi.
napisał/a: wikam2 2013-01-25 08:00
Jeśli się to powtórzy to warto udac się do gina, na przeglądzik ;))) Tak dla spokoju sumienia :)
napisał/a: aazz7 2013-01-25 13:00
Ja wróciłam do tabletek bo nie mogłam bólu wytrzymać.
napisał/a: izabell21 2013-03-01 12:43
Ja do tabletek póki co nie wracam.

Na innym forum polecono mi tabletki Castangus na moje dolegliwości bólowe po odstawieniu tabletek.

Zakupiłam te tabletki i zaczęłam je brać. Może nie tak jak powinnam ale na ulotce tych tabletek nie pisze od którego dnia cyklu należy je brać. Jestem w połowie pierwszego tych tabletek opakowania.

W sobotę tydzień temu miałam dostać miesiączkę której do dziś nie mam jutro będzie tydzień jak mi się spóźnia a po odstawieniu tabletek anty dostałam okres regularnie.

I teraz moje pytanie brzmi czy tabletki castangus mogą opóźnić miesiączkę. Czy tabletki bo to tabletki ziołowe mogą mieć aż taki wpływ?

Z mężem odkąd tabletki anty odstawiłam zabezpieczamy się prezerwatywami. Ostatnio pękła nam około 3 razy ale od razu została zmieniona na nową.

O nic nie chodzi ale jestem nie dawno po operacji kolana w pierwszej ciąży dużo przytyłam. Teraz mam podejrzenie zwyrodnienia stawu w kolanie i najprawdopodobniej w przyszłości endoproteza kolana mnie czeka i kolano mogło by nie wytrzymać kilogramów dodatkowych związanych z ciążą.

Dodam że od kilku dni brzuch mnie pobolewa lekko ale jak na okres a jego brak.

Wikam proszę o odpowiedź