Ospalosc, sennosc

napisał/a: bounce 2008-11-30 18:09
Witam
Od kilku miesiecy jestem strasznie ospaly, nie wazne ile spie(w sobote potrafie spac nawet 13 godzin), i tak czuje sie jakbym nie spal wogole.
Mam caly czas podkrazone oczy i ziewam, nie mam pojecia o co moze chodzic.

Czy to jakas choroba?
Prosze o odpowiedz.
napisał/a: bounce 2008-11-30 20:36
Chciałem dodać jeszcze(przycisk edytuj nie dziala), ze mam takze problemy z pamiecia i koncentracja(dokladnie tak jakbym sie obudzil 10 sekund temu i jeszcze nie bardzo wiedzial o co chodzi).
napisał/a: ~Anonymous 2008-11-30 23:35
Na koncentrację polecam lecytynę z manganem i magnezem /koszt ok. 40 zł./
dostępna w niektórych aptekach od zaraz, a w niektórych trzeba zamówić.
Poza tym staraj się przebywać więcej na dworze i stosować więcej ruchu
napisał/a: terka33 2008-12-02 14:50
Zbadaj sobie jeszcze poziom cukru , szukaj przyczyny.Powodzenia pozdrawiam Odezwij sie jak sobie radzisz.
napisał/a: Wenus7 2008-12-05 23:54
leki bez recepty raczej tu nie pomogą, lepiej znaleźć najpierw przyczynę - czyli koniecznie na początek podstawowe badania OB i morfologia, cukier
przyczyn moze być wiele - zarówno "zwykły" stres i przemęczenie, ktore nie pozwala Ci prawidłowo zregenerować się podczas snu (Tobie wydaje się ,ze spisz, ale Twój móżg pracuje na wysokich obrotach i stąd zmęczenie, ospałość, brak koncentracji) ale takze choroba
Wyniki tych podstawowych badań powinny dać jakiś wstępny obraz:)
pozdrawiam!
napisał/a: joanna2801 2008-12-06 00:35
ja mialam takie objawy przy cukrzycy, dodatkowo straszne pragnienie, czeste oddawanie moczu. Zasypianie wygladało inaczej jak normalnie, tzn czułam tak jakbym odpływala. Zbadałam cukier i okazalo sie ze mam12, a norma jest 6
Pozdrawiam
napisał/a: bounce 2008-12-06 11:25
napisal(a):
ja mialam takie objawy przy cukrzycy, dodatkowo straszne pragnienie, czeste oddawanie moczu. Zasypianie wygladało inaczej jak normalnie, tzn czułam tak jakbym odpływala. Zbadałam cukier i okazalo sie ze mam12, a norma jest 6

No to mnie zmartwilas, bo mam dokladnie te same objawy .
No coz, trzeba bedzie sie przebadac bo widze ze to moze nie byc zwykle przemeczenie.
napisał/a: joanna2801 2008-12-06 13:04
ja tez długo zwlekałam, a jeszcze przy tym mnie wszystko swędzialo:)
napisał/a: terka33 2008-12-09 20:26
Co tam u Ciebie ? Nic sie nie odzywasz!!
napisał/a: zmartwiony_johnny 2008-12-16 23:58
Czasami takie okresy miewa sie przy dorastaniu. Tzn ja tak nie mialem, ale znam wielu ludzi, ktorzy dorastajac przesypiali po kilkanascie godzin na dobe i byli niewypoczeci.
napisał/a: ksn1 2008-12-17 07:42
mam podobne kłopoty, kolega kupil sobie ZMA i mu pomogło, ja tez chciałem sproobowac ale kupiłem MZB i nie jestem dokonca zadowolony, ogólnie słyszałem ze na senność jest jeszcze dobre hgh, ale to chyba zelezy od człowieka.
napisał/a: la_luna_negra 2009-01-03 16:56
Ospałość i problemy z koncentracją mogą być objawem niedoczynności tarczycy ;P Wiem z autopsji.