Ospa wietrzna czy te bąble mają pękać

napisał/a: desmon 2011-12-14 14:50
Witam, od dwóch dni moja 6 letnia córka ma ospę. Dostałąm Variderm ale strasznie długo schnie więc używam fioletu, pacam wszystkie kropki plamki, które się pojawiają. Jedne znikają na innych robi się górka i zbiera się płyn mimo że często je pędzluję. Te krosty, które mała ma od początku narosły i dzisiaj same pękły czy tak ma być?
napisał/a: augustyn888 2011-12-14 22:00
desmon napisal(a):Witam, od dwóch dni moja 6 letnia córka ma ospę. Dostałąm Variderm ale strasznie długo schnie więc używam fioletu, pacam wszystkie kropki plamki, które się pojawiają. Jedne znikają na innych robi się górka i zbiera się płyn mimo że często je pędzluję. Te krosty, które mała ma od początku narosły i dzisiaj same pękły czy tak ma być?



Przy ospie wietrznej wszystkie objawy(krosty)poza smarowaniem, należy pozostawić bez dalszego wyciskania czy zdrapywania strupków,ponieważ mogą na ich miejscu pozostać niezbyt estetycznie wyglądające małe blizny,trudne raczej w późniejszym okresie do usunięcia.
Pozdrawiam:)
napisał/a: desmon 2011-12-15 09:45
Wiem, że nie można ich zdrapywać one pękają same, jedne wysychają inne pękają i robi się strupek. Czy mogą tak pękać bez drapania?
napisał/a: augustyn888 2011-12-15 12:23
desmon napisal(a):Wiem, że nie można ich zdrapywać one pękają same, jedne wysychają inne pękają i robi się strupek. Czy mogą tak pękać bez drapania?



Ów pęcherzyk w zasadzie powinien po zmętnieniu zaschnąć,tworząc krostę,która po wyschnięciu powinna odpaść sama.Tak pokrótce powinien przebiegać proces gojenia.
napisał/a: desmon 2011-12-15 12:43
A czy jeśli małą zaczyna swędzieć skóra to oznacza, że krosty zaczynają obsychać?
napisał/a: delinka79 2011-12-15 13:22
nie drapać zmian bo zrobi się nadkażenie bakteryjne , jak swędzi to dodatkowo można doustnie brać jakis antyhistaminityk typu zyrtec czy jakis alertec jesli cos jest w domu
napisał/a: desmon 2011-12-15 13:35
Podaję fenistil w kropelkach ale jakoś słabo na nią działa, ogólnie mała się nie drapie tylko mówi, że swędzi. Jest cała upaciana fioletem. Dzisiaj jest 3 doba wyskoczyło jak narazie tylko kilka nowych krostek, ale paciałam już najmniejszą czerwoną kropkę mimo tego kilka ma takich bąbelków, a że są upaciane fioletem to ja nie wiem czy one obsychają czy nie. Najchętniej bym ją na chwilkę wrzuciła do wanny ale podobno niewskazane.
napisał/a: delinka79 2011-12-15 13:51
po co ten fiolet , tego sie teraz nie przepisuje tylko pudroderm , do wanny nie, mozna natomiast brac prysznic przy czym wycierac nie w normalny sposob tylko przytykajac jakby recznik do ciala obsuszac nie pocierac zeby nie nadkazic , zmienic fenistil na jakis zyrtec czy xyzal
napisał/a: desmon 2011-12-15 14:05
Był przepisany Variderm ale tak długo wysychał, że większość zostawała na ubraniach dlatego właśnie fiolet.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-02-06 19:34
[url_special=http://babyonline.pl/ospa-wietrzna-u-dzieci-objawy-i-leczenie-ospy-u-dzieci,choroby-przedszkolaka-artykul,11092,r1p1.html:pms9aqxd]https://mamotoja.pl/ospa-wietrzna-u-dzieci-objawy-i-leczenie-ospy-u-dzieci,choroby-przedszkolaka-artykul,11092,r1p1.html[/url_special:pms9aqxd]