ospa heviran luivac

napisał/a: cassata 2014-03-16 16:48
Witam
syn lat 4,5, zaraził sie ospą wietrzna. W zeszym tygodniu w niedziele miał wysoka goroczke 39,5 stopni z dreszczami, potem pn i wt goraczka ok 38, przez ostatnie dni byl zmeczony, spal w dzien, podczas snu w dzien czy w nocy bardzo sie pocil. Wczoraj wyskoczyla mu krostka na plecach, dzis jest wypełniona plynem jak przy ospie. Nie wiem czy powinnam synowi podac heviran, boje sie ze moze przechodzic ospe ciężko, często choruje (ma też lamblie), ma bóle brzucha, refluks. Jego siostra kiedys przechodzila ospe i to raczej cieżko, nie było miejsca na ciele bez krost (łącznie z oczami , uszami, nosem itp)
Jednak heviran w jego przypadku czy nie będzie dodatkowym obciązeniem dla syna gdy on ma refluks i bóle brzucha? waham się czy mu podać.
Teraz czuje sie dobrze, ma tylko tą jedną krostę narazie.
ostatnia jego morfologia z lutego:
morfologia:
neutrocyty 55,1 (norma 25-55)
limfocyty 28 (35-65)
monocyty 11 (1-8)
bazocyty 0.03 (0.05-1,36)

rozmaz manualny:
neutrocyty 56 (25-55)
limfocyty 28 (35-65)
monocyty 12 (1-8)

Do tego bierze codziennie luivac (zostało jeszcze na tydzien)
Drugie moje pytanie, czy jesli dziecko bierze heviran czy można podawać wit C? Słyszałam też że nie powinno się podawać nurofenu a paracetamol. Syn dostaje 2 razy po 4 krople oregasept, acerolę a od czasu gdy dowiedziałam się że w przedszkolu jest ospa (od 4 dni) dostawal lapacho.
Czy odstawić to co dostaje?