OSOBOWOŚĆ SCHIZOTYPOWA?

napisał/a: Filoklas87 2010-05-18 22:37
W dzieciństwie byłem lękliwy psycholog stwierdził nadpobudliwość emocjonalną introwertyzm. Następnie tak jakby nic się nie działo, nieśmiałość, niska samoocena, zwykła codzinność...aha pamiętam tylko jeden epizod miałem jakieś 12lat i wydawało mi się że nie istnieję/umarłem, towarzyszyły temu silne lęki,nie zapomne tego,ledwo obyło sie bez pomocy. Mniej więcej od liceum zaczęły sie na dobre moje problemy .... przemozne towrzyszące mi nieustannie uczucie napięcia psychicznego, przechdzące w lęk (którego nie umiem wytłumaczyć!;(, Odziwo przetrwałem jakoś ten okres, lęk ustąpił jednak uczucie napięcia nie opuszcza mnie do tego momentu.... Najgorsze jest teraz na studiach ....nie moge się podnieść z łóżka(są takie dni), jestem jedną wielką bombą emocjonalną, raz zadowolenie pózniej dół, i do tego brak koncentracji, ktoś coś do mnie mówi i musi minąć troche czasu zaninm załapię!:(, dalej 10 razy w ciągu minuty potrafie sprawdzac kieszeń czy mam np klucze itd , potrafie milczec godzinami .... i gadac jak nkręcony ..wszystko dyktuje moment chwila impuls tylko się dla mnie liczy, pomóżcie ....
napisał/a: ania913 2010-05-19 10:47
Sam fakt, że zauważasz, że coś jest nie tak jest bardzo pozytywne. Uważam, że nie powinienes dłużej czekać i zwlekać tylko prędko udać się do lekarza, opowiedzieć o tym swojej rodzinie. Może to nie schizofrenia a może tak. Nie warto dłuzej czekać. Warto byś zaczęrpnął opini specjalisty. Może to coś innego? W każdym razie coś na 100% jest nie tak i trzeba odszukać rozwiązania.
Pamiętaj, że lepiej dmuchać na zimne. Z tego co piszesz te "dziwne zachowania" bardzo utrudniają Ci życie. Więc lepiej odnaleźć powód i go usunąć aby móc dobrze żyć.

Życzę powodzenia,
Ania