Osłabienie organizmu przy miesiączce - porady

napisał/a: jjj3 2009-11-05 17:26
Już wale ból przy okresie, ale męczy mnie strasznie osłabienie, wyczerpanie. Zawsze 2 dni mięsiączki przechodze tak: okropnie zimno (lekkie dreszcze), bardzo zmęczona czasami zawroty głowy, biegunka a ostatnio mdłości i ten ból. Już mi doradzano roznie na wzmocnienie to kawa(ale co zrobić jak sie ma problemy z żąłądkiem), alkochol (jednak sie boje bo, jeszcze zażywam tabletki przeciwbolowe). Co prawda staram sie jak najmniej - ostatnio 2, ale to i juz coś. Co zrobić by móc funkcjonować przez dwa dni nawet z bólem. Prosze o porady!
napisał/a: motylek.2 2009-11-05 21:29
mozna powiedziec ze jestem w prawie takiej samej sytuacji jak TY.
Tylko ze ja mecze sie z wielkim bólem miesiaczkowy przez jeden dzien i biore setki tabletek przeciwbólowych tego miesiaca brałam 3 ibuprofeny po 200 mg. Juz mniej jak ostatnio.
Ja biore magnez i hormony i dzieki hormonom zauwazyłam mniejszy ból miesiaczkowy.
Alkoholu bym nie stosowała bo mozesz dostac krwotoku.
Kawa hmm pije prawie codziennie i w okresie mnie nie wzmacnia.

Moja znajoma bierze Buscopan mówi ze jej pomaga. Moze spróbuj tego.
napisał/a: motylek.2 2009-11-05 21:58
Ból związany ze skurczami menstruacyjnymi może być nasilony przez inne czynniki, takie jak:

* Zmiany hormonalne
* Niedobór magnezu
* Niedobór niezbędnych kwasów tłuszczowych
* Niedobór witaminy B6
napisał/a: KATERINA 2009-11-05 22:03
WARTO byłoby zamiast kombinować i to głupio {kawa, alkohol?} pójść do dobrego gina i internisty i z nimi pogadać! U jednego porobić badania ogólne u drugiego szczegółowe?!
napisał/a: jjj3 2009-11-05 23:09
Katerina byałm u lekarza i to dobrego. Wyniki są dobre. Już dostałam duphaston, ale on nie pomogł. Była mowa coś hormonach, ale jakoś krytycznie jestem do nich nastawiona (choć może to jakieś głupie myślenie ;) )
napisał/a: KATERINA 2009-11-05 23:25
jjj napisal(a):Katerina byałm u lekarza i to dobrego. Wyniki są dobre. Już dostałam duphaston, ale on nie pomogł. Była mowa coś hormonach, ale jakoś krytycznie jestem do nich nastawiona (choć może to jakieś głupie myślenie ;) )


No a co poza hormonami Ci zaproponował, morfologię, OB miałaś ok? USG dopochwowe też nie wykazało niczego? Znajoma tez niby miała wszystko ok dopiero histerioskopia wykazała, że ma coś na jajniku po usunięciu problemy minęły!?
Można popróbować ograniczyć sól, tłuste rzeczy, kawę i cukier oraz zażywać np. czarnuszkę siewną {ma niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe, olej z ogórecznika, wiesiołka} etc. Stosować zmianę trybu życia -odżywianie jest tu ważne przez jakieś pół roku i zobaczyć jak się będziesz czuła!
napisał/a: jjj3 2009-11-11 17:11
Motylku - czym sie rożni Buscopan od No-spy. Mi sie wydaje niczym Tzn. to jest lek rozkurczowy i to.
Wiec jakie są szanse że Buscopan jest lepszy od No-spy?
Posłucham także innych rad ;)
napisał/a: motylek.2 2009-11-11 19:14
ja tego nie uzywam poniewaz jest to dla mnie za słebe. Kolezanka mówiła ze jest to mocniejsze od nospy. Ale dla mnie to jest i tak słabe bo przy moich bólach ibuprofem 200 mg nie pomoże zbytnio jesli wezme 3 jest juz mniejszy ból.
napisał/a: motylek.2 2009-11-11 19:16
jedna forumowieczka poleciła saridon 250mg jest silniejszy niz ibuprofen.
napisał/a: jjj3 2009-11-15 23:29
Motylku mam jeszcze jedno pytanie...
Jak nie brałaś duphastonu...to miałas mdłości?
Zauwaezyłaś ,że może po tylm leku dostałaś mdłosci?
napisał/a: mikka1986 2009-11-15 23:52
Dziewczyno, zrób sobie badania na żelazo. Może masz anemie? Przeczytałam wielokrotnie, że ból podczas miesiączki nie jest normalny - wbrew temu co mówią nam babcie i mamy.. Sprawdź swój organizm pod kątem anemii/ niedoborów witamin/endometriozy. A co Ci powiedział gin? USG ok? Ja tak mam jak nie biorę tabl.anty. U mnie anemia. Ale odkąd się leczę jest o wiele lepiej.
napisał/a: jjj3 2009-11-16 00:08
Nie dziewczynuj mi tu!-mikka
Gin....mi powiedział,że wszystko wporządku, nie miałam jeszcze USG
Co do anemi to raczej jej nie mam...
mogłam mieć ją gdzieś ponad rok temu a nawet 2 lata temu, ale teraz jest lepiej...


a motylku...mi chodzi o mdłości podczas okresu ;)