Osłabienie nogi plus bóle stawów

napisał/a: szycha98 2015-03-05 20:05
Witam wszystkich moja choroba rozpoczęła się ok. 4 lata temu. Problemy rozpoczęły się od bólu kolana w tym momencie bolą mnie wszystkie stawy lewej nogi , noga jest widocznie osłabiona, jeśli chodzi o siłę mięsiniową przy czym prawa noga jest lepiej zbudowana. W momencie, gdy stawy zaczynają boleć a mięsnie są osłabione lewej nogi w prawej przednia część uda i bok zewnętrzny głownie jak bym czuł prosty uda i m. napinający powiez szeroką zaczynają puchnąć z przeciążenia jak, by musiały skompensować równowagę. Od początku odwiedziłem już dziesiątki ortopedów miałem zdjęcia rtg wszystkich stawów lewej nogi plus mr biodra i nic badania nic nie wykazały. Ortopedzi rozkładają ręce, fizjoterapeuta mówi, że nic więcej nie może dla mnie zrobić dodam, że mam kręgozmyk L5/S1 drugiego stopnia, ale neurolog mówi, że on nie daje takich objawów. Kręgozmyk nie boli mnie tylko w momencie, gdy dojdzie do „zrotowania” prawa napuchnie i zaczyna „ciągnąć” a lewa pozostaje w tyle. W tym momencie czekam na MR głowy plus odcinka szyjnego neurolog twierdzi, że może być to niedowład, który rozwijał się z wiekiem. Fakt, że jak rozpocząłem jeździć na rowerku treningowym trochę nabrała masy i siły, ale, jeśli odpuszczę przynajmniej dzień to od razu spada a prawą nie łapią tak przykurcze, ale nie mogę poradzić sobie z bólem stawów . Zastanawia mnie czy nie powinienem mieć objawów neurologicznych oprócz osłabienia siły mięśniowej, jeśli był, by to niedowład, ponieważ nie mam mrowienia, drętwienia jakichś nie kontrolowanych ruchów nie mogę tylko napiąć mięsni lewej z taką siłą co prawej, ale może wynika to z osłabienia?. Nie wykonywałem jeszcze badan np. na boreliozę, reumatoidalne zapalenia stawów, ale bolące stawy nie puchną ani nie mam gorączki . Może miał ktoś podobne objawy i może mi pomóc.