Ósemki, nerw trójdzielny i zapalenie zatok.

napisał/a: radek07 2013-06-15 17:11
Witam, od momentu kiedy zauwazylem, ze wyrosly mi osemki mam problem z zatokami, a dokladnie caly problem miesci sie w prawej zatoce. Mam uczucie stanu zapalnego, chociaz, ze w samym srodku nic nie ma, nie ma zadnych oznak, ze w mojej prawej zatoce jest jakakolwiek choroba, ktora moglaby powodowac u mnie wystepujace objawy. Objawy jak np: opuchlizna twarzy i szyii, ucisk i klucie w miesniach twarzy, smyranie w dziaslach, i oczywisice brak mozliwosci oddychania prawa strona, bo jest calkowicie zatkana. Tak wygladaja objawy, ktore wystepuja w polaczeniu z moimi zatokami. Pytanie teraz brzmi, czy taka sytuacja moze miec miejsce w polaczeniu z osemkami? Pytam dlatego, ze od momentu, kiedy zauwazylem, ze u mnie wyrosly, pojawil sie problem z zatokami. Moje osemki, niby wygladaja normalnie, nie bola, ale jedna z prawej strony na dole, na samym koncu nie jest wyrosnieta do konca, jest troche w dziasle. I wlasnie to, ze jest w dziasle, moze miec jakikolwiek wplyw na moje zatoki? Czy ta nie wyrosnieta do konca osemka moze podrazniac nerw trojdzielny, a nerw trojdziejlny podrazniac zatoki? Dziekuje i pozdrawiam.
napisał/a: kajuskaa 2015-01-21 09:43
Witam jak sie potoczyła twoja sprawa? Mam podobnie :(
napisał/a: radek07 2015-01-21 11:17
Sprawa potoczyła się tak, że ósemki a zatoki były odrębną sprawą; problem z zatokami nie był spowodowany ósemkami a z samymi ósemkami było wszystko w porządku, problem tkwił tylko w zatokach i jamie nosowej.
kajuskaa napisal(a):Mam podobnie :(
Jakie dokładnie masz objawy? Objawy głównie występują w okolicach szczęki czy zatok?
napisał/a: kajuskaa 2015-01-21 22:48
Jestem pół roku po zabiegu usuniecia siódemki, która byla przyblokowana z ósemką w kości - dość skomplikowany zabieg, po którym doszło najprawdopodobniej do uszkodzenia nerwu. 3 miesiace po zabiegu mialam chore zatoki, bol glowy etc.... Dziąsło nadal zdrętwiałe. Dziwne czucie w obszarze usuniętego zęba. Z tego co wiem ósemki mogą napierać na nerwy żuchwy co powoduje ich podrażnienie. Co do zatok nie wiem czy to łączyć. Ból głowy na pewno, ale zatoki? Może to tylko zbieg okoliczności w naszych przypadkach. Zalecono mi zażywanie kompleksu witmin z grupy B podobno pomaga.. Czasem regeneracja trwa 5 lat a czasem nerw nie regeneruje sie w ogóle. Tyle wiem w temacie.
napisał/a: kajuskaa 2015-01-21 22:50
Przepraszam nie doczytałam Twojej odpowiedzi. Pozdrowienia!