Ósemka czy do usunięcia? Zdjęcie RTG.

napisał/a: G123 2016-03-22 16:50
Dzień dobry, mam pytanie: czy ósemka z prawej strony jest do usunięcia? Czy może wszystkie 4? Nie czuję żadnego bólu. Jedyny objaw to czasami mi lekko puchnie prawy policzek (nie boli mnie). Jeżeli chodzi o zatoki to są w 100% zdrowe (byłem u lekarza).
napisał/a: kamila1811 2016-08-18 16:59
Kiedy usuwałam ząb mądrości to też mnie nic nie bolało, ale dentysta mi wytłumaczył, że z czasem ten ząb mógł zrobić mi dużo kłopotów i trzeba by było leczyć już wtedy i zęby sąsiadujące. Tak że szybko zdecydowałam się na wyrwanie.Myślę, że dokładnie odpowie na twoje pytanie tylko specjalista. Jeśli chcesz porównać opinie dentystów (bo chyba swemu lekarzowi nie do końca ufasz, jeśli tu napisałeś), to polecam klinikę http://www.dentalz3.pl . Właśnie tam usuwałam swoje ósemki.
napisał/a: tatiana88 2016-08-24 08:58
Ty masz zatoki w porządku bo nie ma na zdjeciu żadnych naleciałości , masz czarne pole na zdjęciu , ja juz niestety tak fajnie nie mam , bo mam zatoki niedrożne zwłaszcza moja lewą . prawa też za super drożna nie jest . Co do usunięcia ósemek , jeżeli juz masz takie dolegliwości ,ze czasami Ci pchnie policzek to radze Ci to usunąć . Z tego co tak widze ,to chyba Twoja prawa ósemka sie wybiła prawda ? a 3 pozostałe są zatrzymane ? zgadza się ?ustal z lekarzem dentystą co i jak . Ja mam jeszcze 3 ósemki do usunięcia , mam wszytskie zatrzymane . Jedną już miałam usuwana w maju .w stomatologii cichoń w krakowie .Mega dobry gabinet dentystyczny . Lecze też tutaj zęby.co do zabiegu to najpierw umawiasz sie na konsultacje , potem zabieg . jak pracujesz to pewnie dostaniesz l4 na pare dni , przez pierwsze 3 spuchniesz jak balon , to juz mówię od razu.
napisał/a: HelloSmile 2016-09-15 22:04
Zdjęcie akurat w tamtym obszarze dość nie wyraźne, raczej brak zmian przywierzchołkowych. Jednakże korzenie tej ósemki ( oraz ząbków 5,6,7,8 po lewej str na zdjęciu oraz 5,6,7,8) są prawdopodobnie w zatoce, piszę prawdopodobnie, ponieważ nie jest to obraz w 3d, może się okazać tak, że korzenie są za lub przed zatoką, ale warto mieć to na uwadze. Gdyby Pan zdecydował się na usunięcie ósemki, najlepiej udać się do stomatologa, w przypadku gdy po usunięciu będzie wejście do zatoki, chirurg od razu zaszyje dziurę i nie będzie problemu. Policzek może boleć, ponieważ ósemka rośnie w jego stronę.
Wg mnie nie ma potrzeby usuwania ósemek dolnych, to na pewno - ze zdjęcia wynika, iż w rzeczywistości są częściowo wyrznięte? Jeśli nie dają dolegliwości bólowych myślę że poki co , nie ma takiej potrzeby. Natomiast jeśli chodzi o górne, hmm w przypadku gdy np później zaczną boleć, może być gorzej, ze względu na zatoki w pobliżu.