Ortopeda

napisał/a: magdalena141 2009-10-17 16:33
Witam. Piszę na forum, bo nie umiem zidentyfikować urazu łokcia.

Mam 16 lat.Raz w tygodniu gram w tenisa ziemnego, do niedawna grałam w squasha.
Jakiś miesiąc temu nastąpiły pierwszy raz objawy w postaci "blokowania" się łokcia i wrażenia, że przestawia się/przeskakuje mi kość w stawie łokciowym.
Nie było to bolesne. Poza tym nic mnie nie bolało.
Na jakiś czas ustało ale teraz znowu się to dzieje co jakiś czas.
Myślałam, że to łokieć tenisisty ale czytając jego objawy chyba to nie jest to.

Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.

PS. Czy zastosowanie stabilizatora na łokieć pomoże?
napisał/a: Ania_204 2009-10-17 16:44
Dobrze byłoby wykonać badanie usg stawu,czy nie doszło do uszkodzeń.
Stabilizator jak najbardziej powinien pomóc,choć dalsze granie nie jest wskazane. Powinno być 2-3tyg odpoczynku od ruchu powtarzajacego sie w stawie łokciowym. Ja nalegam na usg. Jesli będzie wszystko w porządku to stabilizator do noszenia podczas treningów tenisa.

Pozdrawiam.
napisał/a: palka94 2009-12-31 13:43
Witam. Mam 15 lat i problem z prawym kolanem. Otóż trzy tygodnie temu (w czwartek), gdy siadałam na fotel niefortunnie wygięłam kolano i cos mi strzeliło. Od razu zaczęło mnie bolec i wgl nie mogłam zginać. Następnego dnia poszłam do szkoły, gdzie dostałam piłka w to chore kolano. Myślałam, że samo mi przejdzie, jednak w poniedziałek poszłam na SOR i tam założyli mi szyne gipsową i zakazali chodzić. Diagnoza brzmiała: pęknięcie łękotki. Ale po tygodniu od założenia szyny mialam wizyte u ortopedy, który powiedział, że mam zwichnięte kolano i "coś z łękotką". Mam zgłosic się do niego za 6 tygodni, ale powiedział, że po 2 mam już ściągnąć szyne. Od razu po tym ściągnięciu szyny mam termin na rehabilitacje. Czy to nie za wcześnie? Aha i wyczytałam, że przy zwichniętym kolanie trzeba go nastawić. Jednak nikt mi czegoś takiego nie robił. Czy grozi mi artroskopia? Bardzo się jej boje:(. I czy to uderzenie piłką miało jakiś skutek na moje kolano? Dodam jeszcze, że za kilka dni mam umówioną wizytę prywatną do innego ortopedy. Prosze o odpowiedzi. Z góry dziękuję.;)
napisał/a: anna_peacelove 2010-03-13 22:50
witam, ostatnio słyszałam o bardzo dobrym lekarzu ze śląska, który dokonuje operacji, jakby wszczepiania płynu w kolano w którym ten płyn się 'wytarł' bardzo zalezy mi na tej informacji jak można się z nim skontaktować, lub czy ktoś nie zna na terenie polski lekarza który zajmuje się leczeniem zwyrodnienia stawu kolanowego ?? lub sposobów na jego leczenie ?? byłabym bardzo wdzięczna za każdą informacje, jeśli nie chcą państwo robić reklamy lekarzom to bardzo proszę o wiadomości na priv, z góry serdecznie dziękuję ;)
napisał/a: undisputed20 2010-05-25 20:42
witam...9 maja połamałem prawą rękę a dokładniej 1 kość śródręcza..złamanie bylo z przesunięciem...tydzień później zostałem zoperowany i został mi wstawiony drut kirschela czy coś takiego...dzisiaj bylem na wizycie u lekarza i powiedział mi że bardzo dobrze się goi...tak w ogóle mam 22 lata..no i teraz mam taki problem za ok.2 tygodnie mam wyjazd za granicę i zastanawiam się żeby zdjąć gips po 3 tygodniach i wyjać ten drut....lekarz mówił żebym sie zgłosił za 4 tygodnie na wyjęcie druta...czy kość zdąży się zrosnąć w 3 tygodnie?? aha dołączę ze dobrze się odżywiam biorę leki bogate w wapń i witaminę d3 oraz suplement diety mumijo
napisał/a: hopefulness 2010-06-23 17:04
Witam!
Mam 16 lat i dużo biegam. Ostatnio zaczęłam robić długie dystanse, jakich do tej pory nie robiłam.Po kilku dniach złapał mnie okropny ból w górnej częsci kości udowej. Mam wrażenie,że kość ta dziwnie mi przeskakuje lub obciera się o coś innego. Nie mam pojęcia co to może być. Proszę o pomoc!!!

PS: w celu dokładniejszego opisu zamieszczam link, na którym pokazana jest kość udowa. Miejsce przysparzające mi ten ból to "krętarz większy"
anatomia.kaviorek.com/szkielet/big/dolna/09.jpg
napisał/a: wiolcia13513 2010-12-02 21:05
Witam wszystkich.
W poniedziałek przewróciłam się na zmarznięty piach i zbiłam nogę tzn lewe kolano. Przykładałam zimne okłady i sodę. We wtorek już prawie ból ustąpił i wieczorem zważyłam jakieś jakieś zmiany na kolanie. W środę udałam się do ortopedy zrobiliśmy prześwietlenie i lekarz powiedział mi że mam wsunięta rzepkę i że mam chodzić w stabilizatorze ale potem zmieniła zdanie na gips.Założono mi gips i budząc się dzisiaj rano poczułam okropny ból tam gdzie się zaczyna noga. Podczas dnia też czułam ból ale z tej strony co się uderzyłam w kolanie. Boje się że mogą wystąpić jakieś komplikacje.(mam 15 lat)

mam proźbe czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy wszystko bd dobrze czy mogą wystąpić komplikacje. A może lepszy był by stabilizator.
Dziękuje z góry.
napisał/a: ulna 2010-12-03 17:28
Czy palce zsiniały, lub występuje brak czucia ?? Czy są stosowane leki przeciwzakrzepowe ??
napisał/a: wiolcia13513 2010-12-04 18:04
Nie, nie zsiniały i czuje palce. tak mam zastrzyki w brzuch przeciw zakrzepowe. jak mam nogę w dole to mnie boli pod gipsem czy to ma boleć?? lekarz nic mi nie powiedział nawet zwolnienia nie wypisał tylko kazał przyjechać za tydzień na kontrole. Nie wiem co mam robić bardzo się boje że mogę mieć jakieś komplikacje.
napisał/a: wiolcia13513 2010-12-05 09:50
Byłam wczoraj na pogotowiu ortopeda powiedział że trzeba zdjąć ten gips. Ten facet co mi go zdejmował powiedział że on się mnie dziwi że boli było za mało waty. A lekarz powiedział mi że na tym zdjęciu nic nie widzi i trzeba stosować zimne okłady oraz się nie wychylać sportowo, jeśli będzie się coś dziać to do kontroli.
napisał/a: Cycatka 2010-12-05 20:00
Witam,
Mam problem z bolącym kolanem.
Wczoraj cały dzień siedziałam w domu i nic mnie nie bolało, dopiero jak postanowiłam iść do sklepu i szłam po schodach zabolało mnie kolano i to na tyle mocno, że myślałam że nie dojdę do tego sklepu. Co kilka stopni musiałam przystawać. Od wczoraj boli mnie to kolano jak tylko chodzę po schodach, jak chodzę normalnie to nic nie boli, tylko podczas chodzenia po schodach. Może coś tam sobie nadwyrężyłam?
Przejdzie mi samo? Może powinnam coś z tym zrobić?
napisał/a: ulna 2010-12-07 18:57
Kiedyś występowały takie problemy, były jakieś urazy bądź był uprawiany sport ?? Czy w czasie pojawienia się objawów był jakiś przeskok czegoś w stawie itp?? Czy kolano jest spuchnięte, ograniczone jest zgięcie bądź wyprost, czy aktualnie zdarza się, że przeskakuje ?