Ortopeda

napisał/a: Art.Jan 2007-02-20 21:29
Witam
Mam pytanie czy ktoś mógłby polecić mi jakiegoś dobrego chirurga ortopedę w Krakowie? Mam problem z barkiem i nie mogę go wyleczyć mimo kilku wizyt u ortopedów nie pomogła blokada z diprophosu nawet i rehabilitacja. Bardzo chciałbym zacząć ćwiczyć i nie mogę przez ten bark. Czekam na odpowiedź i pozdrawiam.
napisał/a: giller 2008-02-14 17:44
Dzien dobry.Około lipca zaczeło mnie boleć przy wysiłku lewe kolano (pod kolanem)szczegolnie jak grałem w piłke nożną.Poszedłem w listopadzie do lekarza ortopedy kazał zrobić prześwietlenie i powiedzial ze to od przemeczenia i abym nie gral przez 6 miesiecy. Nie grałem a efektów nie ma w dodatku zaczyna mnie bolec teraz również pod prawym kolanem, jak na wfie upadlem na lewe to pod kolanem czułem bardzo silny ból.Pod kolanem jest takie wzniesienie na kosci(nie wiem czy to normalne czy nie) nie jest to widoczne ale wyczuwalne ręką i własnie jak na to upadne to mnie boli.I jezeli dlugo gram tez mnie zaczyna boleć oraz po wysilku jak naprzykład przyjde z boiska i sie kompe to w trakcie i po kompanmiu mnie boli.(niektórzy koledzy mowia ze to moze byc cos z rzepką albo naderwanie więzadał ale mnie ta bóła boli).Chciałbym wznowić treningi w klubie po 2 letniej przerwie ale nie moge wrucic bo mi ten ból przeszkadza i nie moge grać na 100% moZliwosc.Prosze o pomoc z góry dziękuje. aha boli mnie jeszcze jak robie głeboki przysiad pod dwoma kolanami.
napisał/a: Ania_204 2008-02-15 22:05
Witam serdecznie...

To wzniesienie na kości piszczelowej jest to normalne, ponieważ jest to guzowatość piszczeli. Czasami jest ona bardzo dokuczliwa i bardzo wystająca.Może powodować ból. Może tez to dotyczyć więzadła rzepki. Warto zaopatrzyć sie w orteze kolana,bo mogą to być objawy kolana skoczka.
Załączam link do takiej opaski.
http://www.mysport.pl/product,--,149,,,,opaska_kolanowa_dla_skoczkow_i_biegaczy.html

Warto robić zimne okłady, smarować mascią DR ZEl. Zaopatrzyć sie w leki na bazie glukozaminy,bo mogą być początki chondromalacji, jeśli jest ból przy "kucaniu".

Pozdrawiam. Życzę zdrowia.
napisał/a: fillips 2008-02-17 16:24
Witam.
Mam 16 lat i 10 miesięcy, 193cm wzrostu i 75kg wagi.
Od wielu lat gram w siatkówkę i mam pytanie szczególnie do specjalistów, najlepiej doświadczonych ortopedów lub lekarzy sportowych. W planach mam rozpoczęcie programu treningowego, który zwiększy dynamikę moich mięśni, a co za tym idzie poprawi moją skoczność. Prawidłowo się odżywiam i z kolanami nie miałem problemów. Raz na wizycie lekarskiej lekarz je po dotykał i stwierdził, że są zdrowe, ale delikatnie przeciążone, gdyż sobie strzelają. Zalecił glukozaminę, którą zażywam regularnie, jadam dużo galaretek, żelatyn, piję ok 1 litr mleka dziennie. Lewe kolano nigdy mi nie dolegało, natomiast prawe od czasu do czasu, ale bardzo delikatnie. Oto ten plan treningowy: http://strball.fateback.com/plyometryka2.html , a tu jest opis do ćwiczeń: http://strball.fateback.com/plyometryka3.html .
Chciałbym dodać, że mam silne mięśnie czworogłowe i dwugłowe. Czy powinienem zacząć już ten plan treningowy, czy może przed nim powinienem wykonywać jakieś ćwiczenia na wzmocnienie kolan?
Mam jeszcze jedno pytanie. Chodzi mi o dobry preparat wzmacniający kolana, ponieważ słyszałem, że sama glukozamina jest dosyć słaba. Czy znacie może jakieś dobre preparaty?

Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam
napisał/a: kasiakasia93 2008-02-27 16:33
moj dziadek dostał opis zdjecia rentgenowskiego chciałabym się dowiedzieć coś więcej na ten temat tzn. proszę osobę doświadczoną o opisanie mi w słowach zrozumiałych co oznacza ów opis. a brzmi on tak : zwężenie przestrzeni międzykręgowej C2-C4, C5-C7. Zmiany wytwórcze na krawędziach trzonów. Lewowypukła skolioza pograniczna C-Th.
chciałabym się dowiedzieć z czym wiążą się te schorzenia i wogóle, gdyż nie znalazłam zbytnio informacji w sieci. proszę o odpowiedź.
pozdrawiam
napisał/a: yelczoowa 2008-04-09 21:59
Trenuje od pół roku engomert wioślarski na uczelni i od tego czasu pojawiły się u mnie bóle kolana. Lekarz ortopeda po kilku badaniach między innymi USG kolana i stwierdził u mnie chorobę entezopatię. Mam ograniczyć aktywność fizyczną ze względu na powód choroby czyli przeciążenie stawów. Oczywiście wykluczone jest dalsze trenowanie ergomertu gdyż on może być powodem mojej kontuzji.Noszę opaskę elastyczną i stosuje maści na złagodzenie bólu i zlikwidowanie obrzęku wokół kolana. Mogę chodzić na pływalnie jest to nawet wskazane przez lekarza. Po rozmowie z trenerką, która była zszokowana diagnozą lekarza, stwierdziła, że muszę pójść do lekarza sportowego. Nie wierzy w to, że ergoment przyczynił się do wystąpienia entezopatii i treningi nie będą mi szkodzić bo lekarz się myli. Kto ma rację?? Nie chce kwestionować kompetencji lekarza bo napewno sobie tego nie wymyślił, ale liczę się też ze zdaniem trenerki która całkowicie zamieszała mi w głowie. Z góry dzięki za odpowiedź. pozdrawiam
napisał/a: piccolo 2008-07-27 10:31
Odczuwam bol przy kostce w miejscu przyczepu ścięgna. W nocy śpię normalnie ale gdy ruszę stopą zaczyna boleć. Lekarz ogólny i chirurg stwierdzili że to Achilles, założono mi szyne gipsową. Poszedłem do ortopedy on dotykał przy kostce (nie bolało) i powiedział że to nie Achilles. Bol narasta gdy naciągne scięgno, wtedy jak dotknę to bol się nasila. Gdy próbuję iść to kilka kroków bez bólu a potem się zaczyna, więc unikam chodzenia. RTG nie wykazało uszkodzenia kości. Jeszcze jedno gdy, gdy zakladano mi szynę gipsową to maiałem strasznie naciągnięte ścięgna i nawet dotyk bandaża mnie bolam. Prosze o pomoc bo już nie wiem co mi dolega.
napisał/a: blyszcz_yk 2008-07-29 16:08
PYTANIE! czy przy podejrzeniu chondromalacji dostalam serie 3 zastrzykow - nie pamietam nazwy - i gips taka rynne tylko na tyl nogi problem w tym ze noga przy chodzeniu o kulach nie dostkajac nia ziemi starsznie sinieje. czy to normalne?? czy cos jest nie tak
pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odpowioedz
napisał/a: ~Anonymous 2008-07-29 20:06
Witam a ponieważ nigdzie nie widzę rubryki czy ikony gdzie mógłbym napisać swój post tutaj zamieszczam moje pytanie.
Z bólem kręgosłupa promieniującym do miednicy,stawu biodrowego i uda zostałem skierowany do ortopedy.Zdjęcie rentgenowskie kręgosłupa L-S wykazało zmiany zwyrodnieniowe głownie osteofityczne krawędzi trzonów oraz pogłębienie lordozy fizjologicznej z płaskim ustawieniem kości krzyżowej.Lekarz stwierdził rwe kulszową.Leki typu Dicloberl czy Surgam przynosiły tylko nieznaczną ulgę.Teraz przy ruszaniu się ,skrętach i tp słyszę "chrupnięcia w okolicy stawu krzyżowo biodrowego lub na tej wysokości kęgosłupa.Natomiast ból występuje przy skreceniu ciała bądż próbie obroty najbardziejw lewo.Ból występuje w lewym udzie w okolicach pośladka i najmocniej odczuwalny na bcznej i tylniej części uda około 7 -15 cm poniżej pośladka i stawu biodrowego.Ból ma charakrer tępy,przypominający bóle kurczowe.Występuje również przy lekkim podnoszeniu nogi i chodzeniu po schodach szczególnie w dól.Siedzenie na krześle z uciskiem na udo a następnie wstanie powoduje wystąpienie opisywanego bólu.Natomiast gdy siądę niżej z bardziej zgiętymi nogami i bez ucisku na udo ból jakby ustępował!Mam skierowanie na rezonans magnetyczny ale do wyznaczonego terminu upłynie jeszcze dużo czasu.Czy te objawy, chyba niezbyt typowe mogą być oznaką rwy czy tez mogą przemawiać za inną przyczyną i chorobą?Jeszcze raz podkreślam że teraz ból odczuwam tylko na bocznej i tylniej części uda i jest to jakby ból ścięgna?!Co dorażnie może przyieść ulgę.Fizykoterapia nie pomogła.
napisał/a: kayah 2008-07-29 20:14
Witam. Mam pytanie w związku ze strzelaniem stawów. Mam taki problem już od roku może ., co prawda nie jest to jakieś bardzo głośne i nasilone strzelanie no ale jednak . W moim wieku tj 17 lat to nie jest zbytnio normalne. Mam 178 wzrostu więc jest to duzo ... chciałabym się dowiedzieć jakie mogą być tego przyczyny i czy może to być coś poważnego. Jakie możliwości mogą być tej "choroby"(?)
"Najgłosniejsze" są stawy stóp, czasami kolana , biodra rzadkość(tlyko przy ćwiczeniach jak je skrece nie tak jak trzeba :P Bardzo proszę o pomoc. MAm zamiar wybrać się do lekarza ,ale chcę wiedzieć czego mogę się spodziewać. Trochę za dużo się naczytałam i jestem nieco wystraszona. Proszę o odpowiedź kogoś kto się na tym zna albo miał podobne objawy :)
napisał/a: ~Anonymous 2008-07-30 19:30
Witam i jeszcze raz pytam z nadzieją że ktoś mi odpowie.Gdzie jest rubryka lub ikona do pisania nowych wątków?Przeszukuje to forum n-ty raz i nigdzie nic takiego nie mogę odnależć.Czy nowe posty zamieszcza się poprzez ikonę Szybkiej odpowiedzi?A jak to wygląda w innych działach?
Gdzie zamieszczane są odpowiedzi na pytania zadawane przez uczestników forum? Przejżałem stronę(czy dział) Ortopeda.Jest tam łącznie z moim 10 postów, ale na żadny nie widzę odpowiedzi !
Czy mogę szybko otrzymać odpowiedż na te pytania ?
Pozdrawiam
napisał/a: Peter 2008-09-19 07:39
Jeśli masz osteofity, to tylko mogą pomóc masarze rozluźniające mięśnie i leki zmniejszające napięcie mięśni np. myalgan. Owszem, standardowo stosuje sie leki przeciwzapalne, aby spowolnić proces chorobowy. Niestety, na trwałą poprawę nie mozesz liczyć. Te zmiany są nie do cofnięcia.