ortopeda / nadgarstek / stabilizator

napisał/a: kocuria 2009-12-31 22:08
witam,
w jaki sposób dobrać stabilizator/ortezę nadgarstka?

przez większość czasu pracuję dłońmi - utrzymuję się m.in. z rękodzieła - oraz korzystam z komputera. od pewnego czasu odczuwam napięcie w prawym (jestem praworęczna) nadgarstku, przedramieniu, ramieniu i barku oraz lekkie mrowienia dłoni. ramię bardzo szybko się męczy, zwłaszcza przy niesieniu jakiegokolwiek ciężaru w dłoni czy na ramieniu.
bóle nie są dotkliwe, ale zdaję sobie sprawę, że nie zmieniając trybu życia mogę doprowadzić do bardzo nieciekawego stanu nadgarstka.

powiedziano mi, że powinnam spróbować stabilizatora nadgarstka, żeby nie ryzykować poważniejszych schorzeń - problem w tym, jaki wybrać stabilizator? zależy mi, żeby nie unieruchamiał stawu całkowicie (żeby nadal robótkować), ale wiem, że pewnego usztywnienia nie uniknę.

tak, zdaję sobie sprawę, że powinnam się wybrać do ortopedy, mam to w planach, chodzi mi o środek doraźny - dopóki nie dostanę się do specjalisty ;)

z racji bycia studentką nie posiadam wielkiego budżetu, który mogłabym przeznaczyć na ten cel.

wobec tego, moje pytanie brzmi: czym powinnam się kierować w wyborze stabilizatora?
napisał/a: dimedicus 2009-12-31 23:11
Twój stan jest związany z nieodpowiednią pozycją przy pracy i siedzeniu przy komputerze.Wskazane jest zrobić rtg kręgosłupa( mogły wystąpić zmiany w odcinku szyjnym)zespół cieśni nadgarstka,przykurcze tak że stabilizator może nie rozwiązać problemu i będzie tylko niepotrzebny wydatek.Raczej zalecam wizytę u neurologa i wykonanie badań.
napisał/a: kocuria 2010-01-01 01:15
jestem pod opieka neurloga, po przeswietleniach i rezonansach wszystkich odcinkow kregoslupa oraz czaszki w zwiazku z migrenami ;)

chodzi mi konkretnie o nadgarstek, kwestie postawy mam w miare 'obstawiona' :)
napisał/a: dimedicus 2010-01-01 08:13
Takiej porady powinien udzielić neurolog lub ortopeda.Tym bardziej że się leczysz.Wg mojej oceny można tu zastosować Stabilizator nadgarstka typu Oppo 1081 lub uniwersalny Htcas by Neox.