ortokorekcja / ortosoczewki

napisał/a: qbat9 2015-02-09 17:44
Witam poszukuję osób , które miały/ mają ortosoczewki? Interesuje mnie jak siE oko czuje w pierwszych dniach czy jest to wygodne ? bezpieczne , Jakie mogą być konsekwencje po kilku latach stosowania tych soczewek? Sprawa tyczy się mojej córki 9 lat toteż muszę wszysttkie za i przeciw oszacować , nie chodzi mi o estetykę , aby nie nosiła okularów , bo to nawet nie jest dla niej problem . Zastanawiam się tylko ze względu na to iż wada jej to -2 a ma dopiero 9 lat , teraz po roku skoczyła jej o 1 dio, a co będzie dalej , dodam iż jest to dziedziczne , a naczytałam się że ortokorekcja hamuje wadę , może warto zainwestować . Może ktoś może coś polecić , najlepiej w okolicach Krakowa- małopolska, śląsk , nie ukrywam , że rozważam gabinet w Warszawie jak nie bedzie ciekawych ofert w okolicy . Proszę o swoje spostrzeżenia , może jakaś znajdzie się mama, której dziecko stosuje te soczewki. Zapraszam do wypowiedzi . Pozdrawiam
napisał/a: dynamical1231 2016-07-18 12:47
Jeśli chodzi o ortosoczewki dla dzieci to nie mogę pomóc, bo nie wiem, jak to wygląda u 9-latków. Ale sama stosuje ortokorekcje i jestem bardzo zadowolona. Oczywiście, przez pierwsze dni ciężko było się przyzwyczaić, ale teraz ich w ogóle nie czuję. Wszystkiemu trzeba dać czas. Ważne jest by systematycznie używać tych ortosoczewek. Jeśli zaś chodzi o okulistę to polecam mojego ze śląska: http://pryzmat-okulistyka.pl/laserowa-korekcja-wad-wzroku/