Orientacyjna wycena operacji usuwania blizny pooperacyjnej

napisał/a: unmistakeblejoe 2011-10-22 10:41
Witam,
od dłuższego czasu nosze się z myślą usunięcia blizny pooperacyjnej, która jest bardzo widoczna. Chirurg najwyraźniej przywiązywał większą uwagę do efektu finalnego operacji aniżeli do estetyki szwu który zastosował po skończeniu operacji. Blizna znajduję się przy uchu i "rozciąga" się na szyję, ma bardzo specyficzny kształt. Przy samym uchu ma długość blisko 3cm potem "odbija" w kierunku tyłu głowy po czym ciągnię się przez szyję przez jakieś 6-7cm może mniej. Problem dodatkowy polega na ym że przy zszywaniu chirurg "nałożył" bardzo nierówno płat skóry /jeden na drugi/ tak więc w jednym miejscu powstała mała fałda.

Orientowałem się w kosztach zabiegu nieinwazyjnego, tj. terapia laserowa, ale nawet w klinice gdzie chciałem się jemu poddać odradzono mi i powiedziano że nie przyniesie ona takich efektów jak operacja. Jako że nie mam obecnie funduszy, chciałbym zrobić rekonesans i dowiedzieć się o orientacyjną cenę takiego zabiegu. Chciałbym zrobić ten zabieg u jakiegoś sprawdzonego chirurga by nie być narażonym na ryzyko kolejnych operacji, w końcu lepiej zapłacić więcej i przejść jedną operację aniżeli wykosztować się na kilka zabiegów.