Opuchnięty policzek

napisał/a: 123angelika 2010-03-11 13:57
Witam mam problem
Trzy dni temu troszeczke pobolewał mnie zab nie bardzo tylko miałam takie dziwne uczucie ze poprostu go czułam.
Nie brałam tabletek bo ból był bardzo delikatny.
2 dni temu obudziłam się ze spuchniętym policzkiem,dziąsła są normalne nie spuchnięte,język normalny.
Policzko jest twarde w jednym miejscu tuż koło żuchwy i lekko spuchła mi warga.
Płukałam usta szałwią ale jakoś mic mi nie pomaga opuchlizna jest taka sama jak dwa dni temu.
kiedy naciskam na policzek czuje troszke bolesny ucisk.
Sama nie wiem co to zeby mnie nie bolą wiec nie wiem z czego ta opuchlizna.
czytałam na forum ze to moze byc ropa z pod dziasła ale to troszke dla mnie dziwne bo dziąsło mam normalne:(
Może ktoś wie z kad ta opuchlizna?????
i jak sie jej pozbyc???
moze sa jakies domowe sposoby na pozbycie sie tej opuchlizny?????
PROSZE O POMOC
napisał/a: Dorota851 2010-03-11 14:03
może być od zęba ale tez od zaciskania zębów prosze zrobić zdjecia ewentualnie panoramiczne by wykluczyc że to od zębów tak bedzie prościej
napisał/a: 123angelika 2010-03-11 14:31
moge dodac ze kiedy otwieram buzie czuje takie dziwne ciagniecie jakby ropa w policzku była powiązana z dziasłem.
Mozliwe ze to od zeba tylko dziwi mnie to ze nie towazyszy temu zaden bol:(
napisał/a: 123angelika 2010-03-11 14:34
Pani Dorotko
Mam pytanie Jezeli opuchlizna jest spowodowana jakims zapaleniem dziaseła lub zepsucia zeba to co powinnam zrobic?
Prócz,wizyty u stomatologa:)
Mogę wiedziec co bedzie robił dentysta?
i ile to kosztuje?
Nie pracuje i nie bardzo licze na kase chorych dlatego chce ewentualnie wiedziec ile musze miec przygotowane pieniazków....i chyba najwazniejsze pytanie czy to boli?
napisał/a: Dorota851 2010-03-11 17:59
za bardzo nie można nic z domowych sposobów pomóc trzeba otworzyć zęba i przeleczyć kanałowo , kasa chorych i tak nie refunduje tylnych zębów , nic nie boli to prosze sie nie martwic , chodzi o to by pozbyć sie stanu zapalnego , lekarz może nawet antybiotyk zapisać , warto sie jednak udać na wizyte
napisał/a: vailette 2010-03-19 19:47
witam


Ja podejrzewam jednak że tam sie zbiera ropa.Miałam taki sam problem na początku mało bolało nawet wcale.nie musiałam brać tabletek ale z czasem coraz mocniej to czułam aż w końcu trawił mnie taki bół że nikomu nie życzę!;/umierałam z bólu.nie mogłam nic zjeść nawet picie mnie bilało.W ten sam dzień poszłam do dentysty i co sie okazało że mam tam ropę i zgorzel.jest to taka czarna masa która zbiera sie pod zębem i na dodatek śmierdzi;/leczyłam to antybiotykami.prześwietlenie miałam chodziłam po pare razy na opatrunek zeba;/a juz nie mówie ile mnie ten ząb kosztował.Teraz mam tego zeba martwego nic nie czuję.Lepiej żebyś poszła jak najszybciej do dentysty z tym bo potem możesz mieć poważniejsze problemy.