opuchniety policzek

napisał/a: truciak22 2008-06-14 14:57
witam

od dluzszego czasu mam opuchniety lewy policzek , drugi jest normalny

odwiedzilem : rodzinnego - badania krwi idealne , laryngologa - zdjecie zatok idealnie czyste , gardlo nos to samo...

wybralem sie do dentysty ... po tyg proszenia sie o obejrzenie udalo sie :)
zrobila zdjecie zeba ktory byl do leczenia, obejrzala dziasla , otworzyla zeba i mowi ze zab trzebalczyc kanalowo ale przyczyn opuchlizny nie widzi... otworzyla kanal w zebie , wlozyla trucizne ... nastepna wizyta za 2 miesiace ;/;/;/ opuchlizna jak byla tak jest , nic mnie nie boli , nie dretwieje ...

czy mozliwe jest ze to wina zeba? bo jesli ta opuchlizna zejdzie po leczeniu kanalowym to uprosze jakiegos prywatnego aby zrobil mi to jak najszybciej a nie czekac na wizyte ... a znow wywalic pare stowek z moja wyplata a opuchlizna nie bedzie od tego jakois mi sie nie widzi...

jakies pomysly bo juz jestem zalamany..
napisał/a: truciak22 2008-06-15 21:28
pomozcie :(
napisał/a: buka1 2008-06-16 17:57
A odczuwasz ból policzka lub szyi? np przy dotknieciu? najlepiej zrob sobie pantomogram
napisał/a: k12345 2009-11-02 18:43
Witam. mam podobny problem. Mam opuchniety policzek, jednak dziasla nie mam opuchnietego ani zaden zab mnie nie boli. przy dotknieciu policzka odczuwam bol. co to moze byc?.
napisał/a: Dorota851 2009-11-02 20:55
zrób zdjecie panoramiczne najlepiej mogą być jakies zmiany okołowierzchołkowe
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-11-02 21:00
Wskazana konsultacja laryngologiczna, może problem lezy po stronie ślinianek.
napisał/a: miodzbalonikiem 2009-11-07 07:04
witam.
Mam pytanie - mam od dwóch dni leczenie kanałowe. już mija drugi dzień od leczenia i zastosowania znieczulenia, ząb nie boli ale mam opuchnięty lekko policzek w okolicach dolnej, leczonej 6stki. Czy jest to powód do wizyty u stomatologa czy zwykła reakcja zęba na zastosowany w kanale antybiotyk? Muszę iść z tym natychmiast do lekarza czy powinnam odczekac do kolejnej wizyty za 2 tygodnie?
pozdrawiam i dziękuję z góry za odpowiedź
Dagmara
napisał/a: Dorota851 2009-11-07 08:50
a czy jak byłeś u stomatologa miales opuchniety policzek? wydaje mi sie że powinienes isc i może skończyć sie to antybiotykiem , nie ma na co czekać , chyba że na wieksza opuchlizne
napisał/a: priesst 2009-12-09 12:04
Witam mam ogromny problem.Od 6 miesiecy kiedy dotkne sie prawego kącika ust strasznie boli mnie głowa(w okolicach ucha) z tyłu począwszy od szyi do miejsca nad uchem z prawej strony.Głowa boli jak tylko sie tam dotkne albo mowie i jem co narusza to miejsce w policzku. Byłem u dentysty i mam troszke zapuchniety policzek(powyzej kącika) i dolną warge z prawej strony(od wewnątrz na zewtnarz bez zmian) ale stwierdził że moga to być śliniaki i ze to nie przez to.Na dodatek zaczeło mi szumiec w prawym uchu(nie wiem czy ma to jakis związek). nie wiem juz co robić. Mam 24 lat i boje sie że to jakis rak albo guz. Prosze o rade bo jestem wystraszony na maksa i o niczym innym nie mysle:( dodam ze podstawowe badania krwi mam idealne jak na swoj wiek.POMOCY
napisał/a: Dorota851 2009-12-09 15:25
moje pytanie jest takie , dlaczego tyle czasu zwlekałeś by pójść do lekarza teraz oczekujesz że ci na forum ktoś pomoże? teraz jest strach i niepewność, moim zdaniem zrób zdjecie panoramiczne i poszłabym z tym do stomatologa i laryngologa który może skierować na usg, wogóle sie dziwie na co ty czekasz?
napisał/a: priesst 2009-12-09 16:41
No jestem już umowiony do lekarza na jutro do laryngologa...a zwlekałem bo myślałem że przejdzie
no i nie przeszło i stąd ten strach:(....boje sie po prostu ze mi cos masakrycznego wykryje i zaczna sie szpitale i wszystko
:(
napisał/a: Dorota851 2009-12-09 22:53
no to przeczekłeś to za bardzo , teraz zostaje ci czekać na wyniki