opuchniety palec

napisał/a: toudi1982 2012-10-30 14:04
Dziendobry mam 30 lat nigdy nie mialem problemów ze zdrowiem od pewnego czasu mam opuchniety serdeczny palec prawej reki lekarz na pogotowiu w anglii dal mi flucloxacillin 500mg i diclofenac sodium 50mg bralem to przez 5 dni opuchlizna troszke zeszla jednak odstawilm to juz i znowu opuchlizna wraca do tych samych rozmiarów i bol jest nawet przy potraceniu palcem o jakąkolwiek przezkode a mam wysoki prog bólowy , nie moge zacisnąc piesci i tym bardziej nie potrafie zginac palca serdecznego , nie wiem co robic , kiedys rok tem mialem problem z duzym palcem w stopie pewnego ranka wstalem i zaczal bolec pod koniec dnia nie potrafilem stanac na stopie wszyscy mysleli ze mam zlamana, bylem rowniez na pogotowiu i lekar zprzeswietlil i przepisal altacy i powiedzial ze to zwyrodnienie po tygodniu poszedlem do chirurga rowniez przepisal altacyt i jakies tabletki i przeszlo opuchlizna z palca zeszla zastanawiam sie czy to moze miec jakis zwiazek teraz z tym palcem od reki bo bol jest wlasnie tak jak by w stawie gdzie palec sie zgina a w tedy w tej stopie tez palec bolal na tej chrzastce .Moze ktos mi poradzi co mi pomoze na palec serdeczny moze potrzebna jest interwencja chirurga bo jak to mozliwe zeby palec sam z siebie mi puchnal w stawie a moze musze jakies badania zrobic na zawartosc jakis skladników w kosci w krwi nie mam pojecia moze zaczyna sie jakas choroba reumatologiczna nie mam pojecia prosze o fachowa porade i dolaczam filmik z moim palcem https://www.youtube.com/watch?v=YJ6D_KDvjrU[/VIDEO]
napisał/a: falco 2012-10-31 00:18
Jeśli jest możliwość wykonałbym bym badanie na stężenie kwasu moczowego w surowicy. Specjalistą nie jestem ale w szczególności ten palec u nogi i mocno nasilony ból kojarzy mi się z dną moczanową. Jeśli mam rację to nieleczony napad wygaśnie po okresie 10 -20 dni (nawroty napadów dny co 6-12miesięcy) można pomocniczo stosować leki p/bólowe, p/zapalne np. diclofenac czy naproksen (nie wiem co w Angli jest dostępne bez recepty), unikać dużej ilości pokarmów mięsnych i alkoholu ale żeby postawić jakąś konkretną diagnozę potrzebny jest lekarz i badania, internet pewnie na wiele się nie zda.