Opuchnięte swędzące i łuszczące powieki

napisał/a: opuchniętePowieki 2010-07-18 12:11
Witam

Mam problem z powiekami co widać na załączonych zdjęciach, byłem u kilku lekarzy różnej specjalizacji i tylko jeden pomógł mi połowicznie ponieważ stwierdził że mam objawy nerwicy i przepisał mi małe dawki Amitryptyliny i Citabax.... o dziwo pomogło przez kilka miesięcy brania byłem zdrowy... później stwierdziłem że muszę odstawić bo ile mogę brać tego typu leki, no i znowu jest źle.... po tygodniu może dwóch powieki znowu spuchły, swędzą i łuszczą się do tego mam wysypkę na wewnętrznej stronie zgięcia ręki w łokciu... wcześniej oczywiście miałem przepisywane maści (sterydy doustne i zewnętrzne), problem skórny mam też ze skórą odbytu (świąd). Mam też objawy Candidy która najprawdopodobniej wyhodowała się przez lata brania antybiotyków w dzieciństwie. Nie wiem czy powinienem zrobić testy alergiczne z krwi komputerowe. Miałem zrobione testy skórne, wykazały silną alergie prawie na wszystko. Może ta alergia jest wzmocniona przez Candide lub nerwice? nie wiem do jakiego lekarza się kierować. Jeszcze przed częściowym wyleczeniem miałem łuszczące się plamy na policzkach. Proszę o podpowiedź co i gdzie powinienem zrobić.
napisał/a: piotrosiama 2010-07-18 15:46
Witam !
Masz tak poważne zmiany, że moim zdaniem tylko wizyta u dermatologa bądź alergologa. Sam nic nie kombinuj.
Pozdrawiam.
napisał/a: m1973 2010-07-18 23:09
Oj nie wygląda to ciekawie...naprawdę współczuje.Choruję na łuszczycę i tak średnio raz do roku moje powieki wyglądają podobnie,stosuję wtedy maść Cortineff ...zawsze mi pomaga.Radziłabym Ci jednak ponownie wybrać się do lekarza,a najlepiej do którejś z klinik dermatologicznych.Widać miejscowi lekarze nie radzą sobie z Twoim przypadkiem a Ty niepotrzebnie cierpisz.Nie wiem gdzie mieszkasz ale jedna z lepszych to Klinika Dermatologii i Alergologii przy ul. Szaserów 128.
Pozdrawiam serdecznie:)
napisał/a: ewaga 2010-11-29 12:03
Witam, mam podobny problem. Mi pomaga krem kojąco-regenerujący ZINALFAT (Jalfa) i dieta - zero alkoholu , cukru , węglowodanów , mało owoców a duużo warzyw, ortąb owsianych ( nie pszennych ) ,orzechów. Łykam omega 3-6-9, cynk i wit. C. Piję miksturę oczyszczającą dr. Słoneckiego ( z aloesem lub z wyciągiem z pestek grejpfruta ).
Ja podejrzewam, że odpowiedzialne za Twoje problemy jest zakażenie organizmu Candidą. Polecam ksiązkę "Nie daj się zjeść grzybom" aut. dr Andrzej Janus - znajdziesz wyjaśnienie swojego problemu
ewaga
napisał/a: HAniaK 2011-02-05 11:27
Witam!
Mam ten sam problem, w święta BN wyglądałam jeszcze gorzej od Pana, bo miałam większe zmiany pod oczami i były aż do linii włosów. Mój lekarz rodzinny i dermatolog stwierdzili, że to AZS, dopiero jak dostałam Dexaven (mniej więcej po 5 zastrzyku) wyglądałam w miarę normalnie, mogłam wyjść z domu bez ciemnych okularów. Później maść Protopic (droga, 10 g ok 60 zł :/), ale jak tylko pojawia się zaczerwienienie, od razu smaruję i na następny dzień już jest blade. Za tydzień idę na testy alergiczne, podejrzewam alergię na nabiał (wczoraj zjadłam kanapkę z twarożkiem i wypiłam kawę z mlekiem (właściwie to było mleko z kawą ;) ), dziś już mam prawą powiekę zaczerwienioną). Teoretycznie lekarz kazał mi brać 2x2 tabletki Telfexo (tabletki przeciwalergiczne), ale nic mi nie dawały, więc przestałam barć. Za to na moją alergię na trawy i żyto są najlepsze.

Dodam, że nie jest to przyjemne, bo ludzie patrzą się na coś takiego jakby się miało jakiegoś grzyba na twarzy :/
napisał/a: Dominutki 2015-07-22 11:27
Witam serdecznie proszę o kontakt do pana ktory jest tworząca tego posta o opuchniętych powiekach, czy udało sie to wyleczyć mój narzeczony to ma od pół roku i nie mozemy z tego wyjsć co robić ?