Opuchnięte przegrody nosowe,gdzie szukac pomocy?

napisał/a: basiula152 2013-03-03 12:08
Witam serdecznie!
Chciałam poruszyć temat na który szukam od bardzo długiego czasu odpowiedzi.
Moja 1,5 roczna córcia ma od ponad roku trudności z oddychaniem przez nos.Bardzo często zapada na infekcje górnych dróg oddechowych,odległość między jedną a drugą to odległość 2-3 tygodni.Po leczeniu antybiotykiem infekcja znika ale problem oddychania przez buzię pozostaje i tak do kolejnej choroby...Dodam że wszelkie inhalacje,oczyszczanie nosa itp.są w naszym codziennym życiu rytuałem.
Jesteśmy pod kontrolą laryngologa,który stwierdził minimalne wręcz praktycznie nie zauważalne skrzywienie przegrody nosowej,powiększenie migdałków i opuchnięte małżowiny nosowe.Początkowo dziecku ustalono leczenie refluksu,którego zresztą nie ma.Leczenie nie przyniosło poprawy.
Kolejna diagnoza to alergia.Wykonaliśmy badania krwi na IgE całkowite a także IgE na naskórek kota(ponieważ ma kontakt z kotami)oraz IgE na roztocza.Wyników na chwilę obecną nie znam,może za tydzień.Został jej przepisany Zyrtec w kropelkach.Podaje jej już kilka dni ale niestety nie widzę żadnej nawet minimalnej poprawy.Dziecku pojawił się znów katar,problemy ze spaniem ze względu na ten biedny nos i okropnie suchy kaszel krtaniowy czyli za chwilę potrzebny bedzie kolejny antybiotyk.Dodam że migdałki są ciągle powiększone.
Skoro Zyrtec nie pomaga jej w żadnym stopniu to być może nie ma też żadnej alergii...
Nie wiem gdzie szukać mam już pomocy,wyeliminowałam jakiś czas temu mleko z myślą o alergii pokarmowej,też nie ma widocznych zmian.Może ktoś jest w stanie mi coś podpowiedzieć,będę wdzięczna za wszelkie rady...
napisał/a: ratownik_0395 2013-03-03 13:02
Witam.
Przede wszystkim podejrzewałbym źródło alergii w kocie. Kot jest jak najszybciej do wyleminiowania ze środowiska inaczej żadne leczenie nie przyniesie skutku, jeśli w otoczeniu będzie alergen, który uczula stale. Dobrze jest zrobić testy skórne w poradni alergologicznej w tym głównie na futro kota.
Dodatkowo trzeba sprawdzić przegrodę nosową w badaniu TK. Wizyta u alergologa tak czy inaczej wskazana.
napisał/a: basiula152 2013-03-03 13:26
Wyeliminowaliśmy koty 2 tygodnie temu także dziecko przebywa z dala od sierści zwierzęcej.Mimo odizolowania nie poprawia jej sie stan nosa.
Testów skórnych w poradni alergologicznej nie wiem czy nam wykonają,ponieważ córka nie ma skończonych 3 lat(ma 1,5 roku),a takie jest minimum żeby móc je wykonać.Tak jak wspominałam wcześniej wykonano jej badanie IgE na naskórek kota,wyników jeszcze nie mam.Co do przegrody nosowej,laryngolog wykluczył krzywiznę także nie wiem czy badanie wykonamy...
napisał/a: i96m 2013-03-06 10:23
Dzień dobry.

A był robiony wymaz? Skoro pomagają antybiotyki można domniemać, że to jakaś bakteryjna sprawa. Myślę, że wymaz z nosa i gardła, poza tropem alergii, także mógłby coś wnieść.

Pozdrawiam.
napisał/a: basiula152 2013-03-06 18:25
Dzisiaj otrzymałam wyniki z krwi IgE,nie ma alergii w organiźmie...
Pozostaje nam jeszcze badanie w kierunku refluksu,które zrobimy w nastepnym tygodniu o ile zrobimy,ponieważ to się wiąże z wypiciem kontrastu którego 1,5 roczne dziecko moze nie chciec wypic.Jeżeli badanie wykluczy refluks to rozkładam ręce...Antybiotyki tylko likwidowały infekcje która powstaje przez oddychanie buzią a nie swobodnie nosem.Także nawet jeśli brała leki to nos dalej był i jest zablokowany.
napisał/a: basiula152 2013-03-06 18:26
Wymazu z nosa nie robiłam,pobierany był tylko z gardła...
Mam nadzieje że nie ma przerostu migdałka gardłowego.
napisał/a: gonia32 2013-03-29 21:35
Czasami testy nie wykarzą alergii.A alergen po kocie w mieszkaniu utyrzymuje sie długo.To nie jest ,że jak sie pozbędziemy kota to alergen odrazu znika.Radziłabym powtórzenie testów.Tylko przed testami 2 tyg,odstawić witc,wapno.Może zmienić alergologa.