opuchnięte nogi

napisał/a: maciek222 2007-04-16 17:04
mam już ok 4 lata spuchnięte nogi, raz wiecej raz mniej. cała jakby puchnę, zatrzymuję wode.

lekarze przypisuja mi tylko leki odwadniajace, a kiedys miałam robiony poziom wody w organizmie to stwierdzono niedobory

[ Dodano: 2007-04-20, 20:36 ]
może jednak ktoś pomoże..... może chodzi o układ limfatyczny???????????
napisał/a: foldora 2009-01-29 15:35
Mam ten sam problem. Aż sie zdziwiłam, jak przypadkowo znalazłam to pytanie, bo mój problem jest identyczny i trwa też tak długo i te same objawy. Jedyna różnica to fakt, że mam za dużo wody w organiźmie. Kiedyś badający stwierdził, że starczyłoby dla dwóch osób. Lekarze błądzą z diagnozą. Specjalista chirurg naczyniowy stwierdził bezstresowo, że taka moja uroda i kazał owijać nogi bandażami elastycznymi i tak chodzić. Po moim pytaniu: jak długo mam tak robić i kiedy. To odpowiedział, że cały czas, dzień, noc, zawsze!!!Więcej się u niego nie zjawiłam. Sadzę, że jestem za młoda na stałą część garderoby. Moim zdaniem powinni znaleźć przyczynę takiego stanu, a nie likwidować doraźnie skutek. Badania mam ok, tylko OB wysokie. Ponoć jest to zaburzenie krążenia limfatycznego. Słysze opinie, że taki stan rzeczy to może być efekt problemów z nerkami lub sercem. Właściwie tyle na ten temat. W dalszym ciągu problem trwa, a ja szukam pomocy dalej. POZDRAWIAM I ŻYCZĘ POWODZENIA.
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-01-29 20:22
Jakie miałaś dokłądnie badania? Jakie leki dostałaś? Był np. furosemid? Puchną Ci wyłącznie nogi czy całe ciało?
napisał/a: zadra35 2009-02-11 10:58
oprocz farmakologikow moim zdaniem w tym przypadku nalezałoby zwiekszyc aktywnosc fizyczna zwiekszyc ruch nie chodzic na zbyt wysokich obacasach i nie nosic obcisłych ubran
napisał/a: ppaulina1 2009-03-11 20:14
ej powiedzcie mi co jest ze mna nie tak - zaczelam prace siedzaca, przez miesiac wydaje mi sie ze przytylam ze 3 kg, ale nie zmienilam nic w moich nawykach zywieniowych, nie jem czekaolady w ogole, nie jem po 18, normanie, sniadanie o 7 rano i obiad o 15 - 16. zjadam tez banana/jablko/pomaranca w ciagu dnia i wypijam butelke wody niskosodowej - naleczowianka Niegazowana. a do tego nie jem w ogole chleba i zIemniakow. robilam badania - jestem zdrowa jak ryba. mam tylko problemy z cisnieniem - czesto 80/40.. aa i cwicze 2 razy w tygodniu - min 35 min, w dresach kore nie przepuszczaja powietrza, tak zeby sie wypocic. do pracy chodze na piechote, wracam czesto na piechote do domu - 7 km przez miasto sobie ide zeby sie przejsc po calym dniu siedzenia w pracy.... nie wiem co sie dzieje.. a to utycie to jakies dziwne - takie NAPUCHNIECIE.. co mam zrobic zeby bylo normalnie? moze dietetyk jakiś? ostatnio zaczela mi dodatkowo tak puchnac twarz, mam podpuchniete oczy. Nie wiem co jest nie tak. /jak nie pracowalam - tzn nie siedzialam 8 godzin w pracy non stop - wszystko bylo w porzadku! czy to siedzacy tryb zycia teraz? ale preciez cwicze... mam takie napuchniete cialo i w koncu doprowadzi mnie to d depresji
napisał/a: jollyanta@gmail.com 2009-04-08 15:53
FOLDORA,
chciałabym nawiązać z Tobą kontakt - mam identyczne objawy, ze znacznie podwyższonym OB, już od lat.
Napisz do mnie, proszę jollyanta@gmail.com
napisał/a: iiia 2010-09-22 19:22
dajcie znac co z tymi spuchniętymi nogami bo moja znajoma ma podobny problem wcale kostek nie widać a na dodatek drentwieją jej ręce. Wszystkie wyniki na ktew, i tarczyce w normi kardiolog też nic nie stwierdził.
napisał/a: Christine1 2010-09-23 19:23
Żeby poznać przyczynę puchnięcia nóg i innych części ciała, trzeba zrobić dokładne badania i nie dajcie się zbyć tym, że "taką macie urodę", bo lekarze często tak mówią, gdy nie wiedzą co powiedzieć i jakie jeszcze badania zrobić.
Przyczyna puchnięcia może być związana z chorobami serca, niewydolnością krążeniową, z nieprawidłową przepuszczalnością naczyń krwionośnych, a także różne problemy nerkowe mogą powodować opuchliznę i zatrzymywanie wody w organizmie. Zła dieta, nadmierne spożywanie mleka i nabiału, potrawy bogate w tłuszcz zwierzęcy i mała ilość wypijanych płynów (kawy i herbaty nie wlicza się do wypijanych dziennie płynów), powodują zatrzymywanie wody w organizmie.
Praca siedząca też bywa przyczyną puchnięcia nóg z powodu uciskania podudzi.
napisał/a: lukasz27 2014-12-28 21:02
Jeśli przyczyną puchnięcia nóg są problemy z krążeniem żylnym, to na pewno pomoże aparat Venowave zakładany na łydkę.
djfafa
napisał/a: djfafa 2014-12-28 21:12
Na pewno autorka czekała 7 lat aby przeczytać taki news :))
napisał/a: amid1 2015-01-26 18:01
djfafa napisal(a):Na pewno autorka czekała 7 lat aby przeczytać taki news :))

dobre :)
napisał/a: agabuc1 2015-02-21 13:17
modliszka napisal(a):mam już ok 4 lata spuchnięte nogi, raz wiecej raz mniej. cała jakby puchnę, zatrzymuję wode.

lekarze przypisuja mi tylko leki odwadniajace, a kiedys miałam robiony poziom wody w organizmie to stwierdzono niedobory

[ Dodano: 2007-04-20, 20:36 ]
może jednak ktoś pomoże..... może chodzi o układ limfatyczny???????????


Albo zastosuj masażery, które naprawdę sie sprawdzają.