opuchnięte kostki u stóp, anemia, krążenie, niskie ciśnienie

napisał/a: nicola28 2014-01-17 16:21
witam wlasnie wracam od internisty i niczego sie nie dowiedzialam ((

moj problem polega na opuchnieciu obu kostek u nog ( wyglada to tak jakbym miala jakas galaretke jak dotykam opuchlizny )

do tego mam problemy z krażeniem ( tak mi sie wydaje ) ciagle mi zimno nawet jak w domu jest 26 stopni , ciagle zimne wrecz lodowate stopy i dłonie , stopy jak mam zimne to sa koloru sinego . Do tego borykam sie juz 4 rok z anemia na zelazo . a moje cisnienie krwi to 90/60 do tego mam wysoki puls 100-110

Lekarz internista zbył mnie dzis mowiac ze te moje opuchniete stopy to " tak ma byc "
zawsze miała szczupłe stopy jedynie w ciazy strasznie mi puchly ale jak tylko urodzilam corke to zaraz zaczela opuchlizna schodzic i ok 4-5 dni po porodzie nie było juz sladu po opuchliznie

chcialabym wybrac sie do lekarza prywatnie ale niewiem jaki lekarz zajmuje sie tego typu dolegliwosciami .
Czy ma sens wogole pojscie go lekarza skoro internista lekcewarzy moje dolegliwosci ???

bardzo dziekuje z odpowiedz - pozdrawiam Asia
napisał/a: etiology 2014-01-26 00:12
Ja mam pd zawsze podobnie jak ty: niskie ciśnienie przy wysokim pulsie, ciągle zimne kończyny (nawet latem sine nogi) i to jest po prostu taki mój "urok". Jeżeli masz anemie organizm jest osłabiony i stąd mogą się brać problemy z krążeniem. Przy osłabionym organizmie pogoda albo dzień na nogach mogą powodować opuchliznę kostek. Jeżeli uważasz, że nie jest to spowodowane anemią postaraj się o skierowanie na badanie do flebologa, który badaniem usg ocenia wydolność układu żylnego. Opuchnięte kostki to czasami obajaw choroby nerek jednak z reguły towarzyszy im wtedy nadciśnienie.