Opuchnięte kostki,bóle w stawach i gorączka

napisał/a: p_szubert 2011-08-16 11:30
Witam.
Moje dolegliwości zaczęły się dwa tygodnie temu od spuchniętej lewej kostki. W młodości miałem drobne urazy stawów skokowych (obecny wiek 43 lata), więc pomyślałem, że to już wiek. Jednak po tygodniu pojawił się obrzęk prawej kostki i ból sprawił, że już miałem problemy z poruszaniem się. Do tego dość nieregularnie zacząłem gorączkować wieczorem nawet do 38 stopni, w niekture noce tak się pociłem, że musiałem w nocy zmieniać pościel, bo była taka mokra.
Mój lekarz rodzinny skierował mnie na padania krwi i moczu z podejrzeniem choroby nerek. Wyniki wykluczyły nerki. Wszystkie parametry moczu są idealne i krwi również poza jednym mówiącym o stanie zapalnym w organizmie. Na kolejnej wizycie wspomniałem o tym, iż dwa, trzy miesiące temu ugryzł mnie kleszcz. Dostałem polecenie zrobienia testów w kierunku Boreliozy a profilaktycznie dostałem antybiotyk Unidox i osłonę, (co 24 h). Niestety albo stety oba testy wyszły negatywnie tzn. nie stwierdzono Boreliozy.
Obecnie lewa noga wygląda w miarę, ale prawa to jedna wielka bańka od kostki po palce stopy. Stany gorączkowe i pocenie się też nie minęły. Do tego zauważyłem, że jakby kolana i lewy staw łokciowy też pobolewały.

Może ktoś ma jakiś pomysł, w jakim kierunku robić następne badania?
napisał/a: black985 2013-08-11 11:46
Witam, mam podobne objawy. Czy wiesz już co było przyczyną ? Czy udało Ci się wyleczyć ?