opuchnięta zaczerwieniona powieka...

napisał/a: rypet10 2007-09-06 17:34
A więc zacznę od tego, że od ponad tygodnia mam opuchnięte lewe oko, a mianowicie powiekę. Przy dotykaniu odczuwam ból, zaś pod powieką (po wewnętrznej stronie) widać zaczerwienienie i jakiś malutki biały "punkcik"... Hm... zastanawiam się czy może to być jęczmień? A jeśli tak to czy trudno jest wyleczyć tą dolegliwość i po jakim czasie można dojść, że tak określę, "do normalności"...?
napisał/a: Selena 2007-09-07 11:17
Myslę że to będzie stan zapalny oka. Ponieważ kiedys miałam podobna sytuację. Kup sobie w aptece Oxycort A do oczu, bez recepty. To taka maść którą wpuszczasz na dolna powieke od jednego kącika oka do drugiego - najlepiej na noc! Rano wstajesz i powinno byc wszystko w normie. Spróbuj stosować przez 3 dni. Jeśli nie pomoże, to mozliwe że przyczyna jest inan i najlepiej zwrócic się do okulisty. Ale szczerze polecam Oxycort A. Pozdr.
napisał/a: rypet10 2007-09-07 14:47
Hm... byłem dziś u okulisty i diagnoza to: gradówka... muszę smarować powiekę maścia dexamytrex tylko zapomnialem spytac czy masc nakladac tylko na zewnętrzną stronę czy także i na wewnętrzną stronę powieki...?
napisał/a: Selena 2007-09-07 15:12
Tutaj jest ulotka i wszystko jest napisane:

http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=2478

Wydaje się że bezpośrednio do oka. Ale jakbys miał wątpliwości to możesz spytac także w aptece, oni powiedzą.