Opuchnięta twarz a tarczyca..

napisał/a: arctic 2012-05-14 11:42
Witam.
Od pewnego czasu zauwazyłem ze moja twarz zrobiła się wyrażnie okrągła, jakby napuchnięta, nalana, przy czym jestem dośc chudy i na wadze raczej nie przybieram. Cera jest tłusta i skłonna do wyprysków. Robiłem badanie tylko TSH, wynik 1.12 więc chyba wszystko wporządku.

Mam też problemy z koncentracją i ogromną sennością w ciągu dnia.
Szybko się męcze.

Czy to może być objaw nadczynnośći ?
napisał/a: jezebel1 2012-05-14 22:14
po pierwsze - ile masz lat?
po drugie to nie jest nadczynność tarczycy, jeżeli już to niedoczynność, ale hormon jest w normie więc raczej nie jest to związane z tarczycą (a swoją drogą, dlaczego akurat to podejrzewałeś?)
napisał/a: arctic 2012-05-15 11:55
Mam 23 lata, wydawało mi się, że kiedy jest dość niski wynik to jest nadczynność.
Podejrzewałem tarczyce, gdyż wszystkie inne wyniki mam dość dobre, a jestem całymi dniami zmęczony i ospały.
napisał/a: jezebel1 2012-05-15 15:17
w wieku 23 lat mogą być to po prostu problemy z cerą na podłożu hormonalnym (hormony płciowe)
natomiast objawy, które opisujesz pasowałyby do niedoczynności, a obniżony poziom TSH do nadczynności - nie idzie to w parze i raczej nie można tutaj nic znaleźć
napisał/a: arctic 2012-05-15 17:00
Więc na jakie hormony powinienem zrobić badania?
Głownie chodzi o tą cerę, nie mam zielonego pojęcia czemu ta twarz się taka zrobiła.
napisał/a: jezebel1 2012-05-15 18:53
hormony płciowe i ich działanie należy w tym wieku do fizjologii i nie bada się tego
lepiej udaj się do dermatologa, który kiedy zobaczy skórę będzie mógł ocenić, czy są to zmiany hormonalne związane z wiekiem, czy jakaś choroba
ważne jest żebyś zaznaczył, że wcześniej tak nie wyglądałeś i dokladnie od kiedy to się pojawiło