opuchnięta stopa

napisał/a: natalia181 2012-05-24 17:26
witam, może ktoś mi pomoże. kilka dni temu zauważyłam, że mam dość mocno spuchniętą stopę. to znaczy głównie to okolice kostki ( tak, ze kostki ogóle nie widać, nie odznacza się) i to miejsce przed palcami, jest skóra tak napięta że mam wrażenie, że zaraz pęknie.. robię okłady z altacetu od wczoraj, na razie nie widzę poprawy.

od razu uprzedzę wasze pytanie - dlaczego nie pójdziesz do lekarza?
sprawa jest taka, że obecnie nie mam kasy, żeby iść prywatnie, a z NFZ mnie nie przyjmą bo nie mam przy sobie ani legitymacji ani nic ( jestem jeszcze uczennicą ) wracam do domu dopiero w środę.. może wiecie, przypuszczacie co ewentualnie mogę poradzić bez lekarza?

aa i dodam, że nie doznałam żadnego urazu ani nic.. i ta opuchlizna na razie nie boli.. no może trochę jak pochodzę w butach po mieście bo strasznie cisną.. przez opuchliznę ;(
napisał/a: ~Anonymous 2012-05-24 19:49
Czy w ostatnim czasie mogło Cie cos ugryżc?czy są jakies zaczerwienienia ,rumienie? czy ogólnie chorujesz na coś?jesli tak to na co i czy przyjmujesz jakies leki?jesli tak to jakie?Czy to pierwszy raz?czy juz wczesniej były podobne sytuacje?Czy w ostatnim czasie zdarzyło ci się zbyt długo i intensywnie posiedziec na słonku z odsłoniętymi łydkami?? pytam bo kiedys miałam podobną sytuacje siedziałam na słonku dośc długo ,ale nie opalałam sie i momentalnie wieczorem spuchły mi kostki i to tak mocno ,że butów nie mogłam założyc niestety wylądowałam w szpitalu.
napisał/a: natalia181 2012-05-24 20:32
nic mnie raczej nie ugryzło, raczej pierwszy raz się tak zdarzyło, na nic nie choruje, nie siedziałam zbytnio na słońcu, bo chłodne dni były ostatnio.. w szpitalu byłaś? a co stwierdzili?
napisał/a: ~Anonymous 2012-05-24 20:47
A czy w ostatnim czasie wykonywałas jakies czynnosci typu dłuższe spacery ,bieganie, długo musiałas stac ??
napisał/a: natalia181 2012-05-24 20:49
No właśnie nic.. teraz przez całe dnie jestem w pozycji siedzącej, bo pracuje przy komputerze po 15h dziennie..
napisał/a: piotrosiama 2012-05-24 20:52
Natalia - siusiasz normalnie ? Pytam bo może mało wydalasz wody.
napisał/a: ~Anonymous 2012-05-24 20:56
Czy oprócz obrzęku w okolicach kostki masz jakies inne dolegliwosci??Jesli tak to jakie?i gdzie?
Wiesz to było dawno nie pamiętam dokładnie ,ale mi to sie zrobiło od słonca...
napisał/a: natalia181 2012-05-24 20:56
No raczej normalnie.. Nie mam z tym problemów.
napisał/a: natalia181 2012-05-24 20:58
Innych dolegliwości nie zauważyłam, no może, ze od ostatnich miesięcy bardziej widoczne żyły mam na rękach.. ale nie wiem czy to ma znaczenie. A tak to żadnych objawów..
napisał/a: piotrosiama 2012-05-24 21:00
Jak siedzisz po 15 h przed kompem to nie dziwię się tej opuchliźnie to kiepskie krążenie. Postaraj się robić dłuższe przerwy w trakcie których można robić gimnastykę stóp : siadasz na dywanie i rób stopami ruchy okrężne. Poprawisz krążenie.
napisał/a: natalia181 2012-05-24 21:06
Postaram się w ten sposób poprawić krążenie, może pomoże.. A jakieś maści by pomogły?
napisał/a: ~Anonymous 2012-05-24 21:12
Widze ze kolezanka uprzedziła.Nie mniej jednak jesli sytuacje bedą sie powtarzac trzeba wybrac sie do lekarza
Co do ćwiczen można tez unosic stopy wyżej ...,np leżąc na dywanie a stopy oprzec o drzwi lub cos innego