Opuchnięta stopa

napisał/a: 6788 2010-08-15 22:06
Witam. Miałem skręconą kostkę i nosiłem szynę przez 2 tygodnie. Po ściągnięciu szyny noga była chuda, a opuchlizna niewielka przy kostce. Ból oczywiście był jak stawałem na tej stopie, więc lekarz kazał nadal chodzić o kulach, ale powoli stawiać stopę podpierając się kulami. Jestem trzeci dzień bez gipsu, ból jest niewiele mniejszy (dalej nie mogę chodzić), ale cała stopa spuchła. Nie była tak spuchnięta nawet po skręceniu. Wydaje mi się, że puchnie co raz bardziej. Proszę o pomoc.
napisał/a: Marcin2406 2010-08-16 11:03
Witaj,

To , że noga zrobiła się tak chuda to akurat normalne , odciążyłeś mięśnie i ich nie używałeś przez ten okres 14 dni więc przy chodzeniu o kulach i ogólnie pracowaniu mięśniami tej kończyny wszystko wróci do normy.
Co do opuchlizny , to raczej normalne , zacząłeś znów chodzić więc kostkę lekko obciążasz i możliwe , że dlatego puchnie , stosuj okłady z lodu tradycyjnie i kup bez recepty altacet w aptece , mi bardzo pomaga przy urazach tego typu , poza tym ćwicz nogę powoli , wszystko wróci do normy , nie ma powodów do obaw !

Pozdrawiam i życzę powrotu do zdrowia.
napisał/a: payton 2010-10-07 13:35
niestety potrzeba czasu, żeby noga wróciła do normy, nie przeciążaj tej nogi, stopniowo zwiększaj jej obciążenie, a na opuchliznę stosuj dermentol, wtedy nie będzie też tak Cię boleć ta kostka..mogę tylko życzyć cierpliwości i szybkiego powrotu do dawnej kondycji