Opuchnięcie jamu ustnej

napisał/a: elaelaa 2009-06-06 14:13
Dzięki za rady:) Nie boli bardzo, czuję lekki nacisk tej opuchlizny, więc do tej pory nie brałam tabletek. Teraz może jednak wezmę jedną, może coś pomoże;) I dzisiaj w nocy będę się starała jak najmniej spać, bo wiem że jakbym normalnie spała to bym jutro była jeszcze lepszym chomikiem;) Mam nadzieję, że samo przejdzie, jak do niedzieli nie będzie większej poprawy to się przejdę do chirurga.
napisał/a: elaelaa 2009-06-07 01:17
Znalazłam coś takiego( mam nadzieję, że można tu wklejać linki) http://www.domzdrowia.pl/40521,kompres-coldhot-pack-nexcare-zimno-cieplo-10cm-x-10cm-mini-n1573.html
Stosował to ktoś? Jak myślicie mogę to zastosować czy lepiej żeby opuchlizna sama zeszła?
napisał/a: elaelaa 2009-06-07 15:29
;(;(;(
Przez te kilka dni przykładałam lód do nosa i kawałka policzka prawie cały czas. Znaczy zazwyczaj przykładałam tak lód z 15 minut, 10 minut przerwy, pół godziny lód, pół godziny przerwy, pół godziny lód itp. Czasem przerwy były dłuższe i sięgały do 2 godzin. Od wczorajszego wieczora tak mnie mrowi nos i kawałek policzka przy nim, poza tym nos oprócz tego, że jest spuchnięty to jeszcze zrobił się cały czerwony. Nie wiem co robić;( czy odmroziłam sobie nos:/?
Płaczę przez to, a jak wiadomo to jeszcze bardziej wzmaga opuchnięcie i czerwoność.
napisał/a: Dorota851 2009-06-07 20:00
nie płacz!! zapamietaj nigdy nie przykłada sie samego lodu do miejsca bo można sobie odmrożić!!! zawsze sie wkłada do szmatki i przez to. Zostało ci tylko to by iść jutro na kontrole i po antybiotyk. Nie płacz bo to Ci nic nie da a pogorszy. Powodzenia :) i głowa do góry
napisał/a: elaelaa 2009-06-07 20:42
Dzięki za wsparcie:) Dzisiaj opuchlizna jest mniejsza, bo spałam w nocy tylko 1,5 godz. i to na wpół siedząco( no chyba, że też to odmrożenie "pomogło" odejść opuchliźnie;) ). Nie wiem czy dzisiaj też postarać się mało spać( ale chyba nie dam rady, zresztą nie wiem czy to by było rozsądne) czy spać w miarę normalnie. Nie wiem czy jak jutro poszłabym do chirurg to czy przepisałaby mi antybiotyk( podobno niektórzy puchną do tygodnia), a ja się jeszcze waham nad braniem antybiotyku, dlatego, że akurat niedawno brałam dwa( a może antybiotyki działają 3 tyg. po ich braniu?). Jeśli pójdę spać i będzie większa opuchlizna to pewnie wtedy pójdę, ech koszmar:(
napisał/a: Dorota851 2009-06-07 22:34
ty normalnie spij , nie patrz na to jak spisz jak w nocy sie przebudzisz a bedziesz spac na tym boku przewróć sie na inny i tyle, wiec milej nocy a jutro zobaczysz.
napisał/a: qwert1234 2009-06-17 21:40
JA MAM PROBLEM NASTĘPUJĄCY. KOŁO GÓRNEJ 7 WIDAĆ TAKIE BIAŁE ZGRUBIENIE, JAKBY ROPIEŃ, I OPUCHŁEM NA TWARZY. TZN POD OKIEM W OKOLICACH. PODPOWIEDZCIE MI POROSZĘ CO TO MOŻE BYĆ. OPUCHLIZNE WIDAĆ I CZUĆ ŻE SPUCHŁEM. MAM GORZKI SMAK W USTACH. CZASAMI JAKBY STAN PDGOPRĄCZKOWY MNIE ŁAPAŁ. Z GÓRY DZIEKI ZA ODPOWIEDZ I PORADĘ:(
napisał/a: Dorota851 2009-06-17 21:49
napewno robic ci sie przetoka , jedyne co isc do lekarza
napisał/a: qwert1234 2009-06-18 07:34
dzięki za podpowiedź proszę niech pani jeszcz epowie czy chirurg stomatolog to mi natnie?i czy ewentualnie coś poza zabiegeiem pomogło by mi w tym. dziękuję serdecznie
napisał/a: Dorota851 2009-06-18 09:31
to nie musi byc chirurg , napewno bedzie trzeba przeleczyc kanalowo i mozliwe ze bedzie trzeba brac antybiotyk na to. Pozdrawiam
napisał/a: qwert1234 2009-06-19 07:57
WITAM . BYŁEM U ZWYKŁEGO STAMATOLOGA I PRZEKIEROWAŁ MNIE DO CHIRURGA. IDĘ GDZIEŚ ZA NIECAŁY TYDZIEŃ. I MAM PYTANIE CZY PŁUKANIE SZAŁWIĄ POMOŻE NA TO COŚ/ CZY WYSTARCZY PÓKI CO TYLKO NACIECIE AŻBEY TO OPUCHNIĘCIE ZNIKŁO A WYLECZYĆ ZA JAKIS NIEDŁUGI CZAS? POZDRAIWAM I DZIEKUJE
napisał/a: Dorota851 2009-06-19 21:19
mozna sobie plukac ale nie wiem czy da to jakis efekt , najlepiej naciac i odrazu przeleczyc nie dzielilabym tego na 2 etapy