opuchlizna uszu

napisał/a: kamisia15151 2007-09-08 11:30
Od tygodnia mam bardzo niepokojące objawy. Otóż bardzo spuchły i poczerwieniały mi uszy. Mam także powiększone węzły chłonne i jeden migdałek. Biegam od lekarza do lekarza ale jakoś nikt nie wie co mi jest... jeden z lekarzy powiedział, że może to być alergiczne... sama już nie wiem co robić... z góry dziękuję za szybką odpowiedź
napisał/a: Ler 2007-09-10 15:15
a nosisz kolczyki? czy jakies inne objawy poza opuchnietymi uszami i migdalkami tez wystepuja? Udziel jak bajbardziej szczegolowej odpowiedzi :) Moze jakies infekcje ostatnio przebyte?
napisał/a: kamisia15151 2007-09-14 15:06
Dziękuję bardzo. Byłam już u dermatologa i mam alergie na rumianek... Już dochodzę do siebie. :) pozdrawiam. :)
napisał/a: mamaSzymka 2007-09-14 15:31
kamisia15151, zainteresował mnie twój przypadek gdyz wlasnie wczoraj u mojego synka zauwazylam ze ma bardzo czerwone i lekko opuchniete ucho. On ma niecale dwa lata wiec nie powie mi czy go to boli czy swędzi wiec martwi mnie to. Mozesz mi napisac jak bylo z Toba i co Ci pomogło? Z góry dziękuje
napisał/a: kamisia15151 2007-09-14 21:59
Możliwe, że to od szamponu. Ja używałam szamponu z rumiankiem i na początku pojawiło mi się lekkie zaczerwienienie, lekka opuchlizna i powiększone węzły chłonne. Z każdą godziną te objawy się nasilały. Miałam strasznie ciepłe uszy więc chciałam zbić temperaturę rumiankiem (rada mojej babci). W efekcie moje uszy spuchły jeszcze bardziej i dostałam wysypki na całej twarzy. Poszłam więc do dermatologa, który jak tylko na mnie spojrzał wiedział co mi jest z powodu charakterystycznej wysypki. Dostałam zastrzyk przeciwalergiczny i leki Telfast 180, Clartine oraz Rovamycine. Wszystkie są na receptę. Lekarz poradził mi również mycie włosów szamponem przeciwalergicznym Physiogel. I tak stopniowo się leczę jednak natychmiastowego efektu nie było, czego bardzo żałuję. Mam nadzieję, że pomogłam i w razie pytań chętnie pomogę. Życzę dużoooo zdrówka dla synka