Opuchlizna oka

napisał/a: lukasz2101 2011-09-06 00:29
Witam wszystkich, chciałbym prosić o poradę. Od kilku lat co jakiś czas co ok. 1 miesiąc czasami częściej puchnie mi oko. Zaczyna się od zaczerwienienie i swędzenia w kąciku oka potem pojawia się stan zapalny(?) i oko zaczyna puchnąć. Troche to kłopotliwe bo opuchlizna utrzymuje się kilkanaście godzin. Byłem u lekarza rodzinnego, ten dał skierowanie do okulisty, który powiedział że wie co to, zapisał kropelki widocznie nie wiedział bo problem nie ustąpił, potem bylem u alergologa gdzie miałem robione testy skórne, które wykazały ku mojemu zadowoleniu alergię na roztocze, w sumie to nie ma się z czego cieszyć ale jednak wiem przynajmniej co mi dolega, dostałem do przyjmowania flonidan(loratadyna). Ku mojemu zdziwieniu to także nie pomogło bo oko mi znowu spuchło w trakcie przyjmowania leku więc raczej nie pomaga, więc go odstawiłem, próbowałem jeszcze z innymi lekami alergicznymi ale też bez skutku, ostatnio byłem u lekarza i on rozłożył ręce. Dzisiaj oko znowu mam spuchnięte ale natchnęło mnie do napisania tego posta, może któryś z was pomoze mi z moją dolegliwością, lub mnie naprowadzi na zrobienie jakiś specjalistycznych badań tylko jakich? I jeszcze coś, zauważyłem taką zależność że opuchlizna pojawia się wtedy kiedy łapie mnie jakieś przeziębienie lub choroba tak jak dzisiaj mam katar. Czy to możliwe że jest to związane z układem immunologicznym? Albo może osłabiony układ odpornościowy powoduje wdarcie się alergenu do organizmu i reakcję alergiczną ale wtedy działać powinny leki, sam już nie wiem. Bardzo proszę o pomoc, pozdrawiam i załączam zdjęcia

http://tinypic.com/r/6oorvr/7
http://tinypic.com/r/1zpr7t1/7
http://tinypic.com/r/2802v08/7

pełna opuchlizna będzie widoczna dopiero rano
napisał/a: dorotka26 2011-09-06 09:36
Witaj. Pamiętam ze moja mama miała podobny problem do Twojego. Też jeździła po lekarzach ale nikt nie potrafił jej pomóc. Co prawda nie została znaleziona przyczyna, ale znalazł sie lek który jej pomogł. Smarowała maścią doraźnie.. Cortineff sie nazywa.(jeżeli dobrze pamietam) Idź do swojego lekarza i zapytaj co o tym sądzi, może ci przepisze, to jest na recepte.
napisał/a: smoczyca1 2011-09-06 09:58
Próbował ktoś robić wymaz z oka? ewentualnie z nosa- ja bym w tym kierunku poszła i próbowała leczyć lekami celowanymi.

Tego lata zmagałam się z mega problemami z okiem/oczami-jednym z objawów była właśnie opuchlizna powiek ale wyglądało to trochę inaczej niż na fotkach (na zdjęciu zdaje się jest zaczerwienione?) badano układ krzepnięcia. Być może z racji tego, że mi obrzękowi towarzyszył silny ból głowy i dołączył wytrzeszcz gałki zrobiono tk głowy, zatok i oczodołu by wykluczyć problemy z żyłami, procesy rozrostowe czy stany zapalne w zatokach.
napisał/a: lukasz2101 2011-09-06 10:18
Dziękuje Dorotka, sprawdzę na pewno tę maść. Zapytaj proszę Twojej mamy jak stosowała tę maść w czasie tworzenie obrzęku czy już po? Dziękuje z góry :)
Smoczyca: tak oko podczas tworzenia się obrzęku jest zaczerwienione, nie wiem czy to stan zapalny, ale już dzisiaj oko jest normalnego koloru (zamieszczam zdjęcia) pozostała tylko opuchlizna z którą tak naprawdę nie można nic zrobić, sama schodzi po kilkunastu godzinach, rumianki czy inne okłady nie pomagają ;/, i jeszcze, wymaz z oka mam zrobić podczas obrzęku czy obojętnie kiedy? Czy jeszcze jakieś badania mogą coś wykazać? pozdrawiam i dzięki za odzew

http://tinypic.com/r/15g2jrb/7
http://tinypic.com/r/331djz8/7
napisał/a: dorotka26 2011-09-06 10:27
Jak tylko zobaczyła ze robi się coś nie tak to zaczęła smarować. Nie czekała aż to się rozwinie tylko od razu. Napisz później co Ci lekarz powiedział. Powodzenia:)
napisał/a: smoczyca1 2011-09-06 15:45
lukasz2101 napisal(a): i jeszcze, wymaz z oka mam zrobić podczas obrzęku czy obojętnie kiedy? Czy jeszcze jakieś badania mogą coś wykazać? pozdrawiam i dzięki za odzew

Teraz jest problem to teraz bym wymaz zrobiła, nawet jak samo "przejdzie" będzie wynik który może pomóc jak by wróciło.
Badania jakie robiłam to : czas protrombinowy, wskaźnik protrombinowy, INR, czas częściowej tromboplastyny po aktywacji, współczynnik APTT, Fibrynogen, D-dimer.
Ostatecznie u mnie "alergia" okazała się zapaleniem tkanek miękkich oczodołu - ale mnie jak pisałam towarzyszył silny ból.
napisał/a: lukasz2101 2011-09-08 20:13
Cześć, dzisiaj byłem u lekarza rozmawialiśmy o badaniach które poleciłaś mi zrobić. Powiedział że na początek może mi dać skierowanie na góra 2 badania, a na tomograf mnie nikt nie weźmie bo najpierw robią rtg które nic nie wykazuje, bo miałem robione niedawno zatok. Więc jakie badania polecasz mi najpierw zrobić? pozdrawiam
PS gdzieś jeszcze czytałem że może to być zapalenie kanalików łzowych, co o tym sądzisz?