Opuchlizna na policzku

napisał/a: tomek821 2006-09-17 14:09
Witam,
właściwie to nie wiem gdzie ten temat dodać. Mam spuchniętą lewą stronę twarzy. Dokładnie to w okolicy ślinianki podusznej. Zrobiłem badania: rentgen panoramiczny zębów oraz USG ślinianki i węzłów. Lekarz podczas badania USG wykluczył niedrożność ślinianki. Zauważył jednak, że mięsień na tym policzku jest powiększony w stosunku do tego z prawej strony. Jednym słowem wyglądam niesymetrycznie Opuchlizna ta pojawiła się u mnie jakiś miesiąc temu. Po tych badaniach lekarze nie wiedzą co mi jest. Może jakaś rada...
napisał/a: plb1985 2006-09-17 23:33
moze to być jakieś wirusowe zapalenie slinianek...tylko miesiąc to już długo na to
jakieś jeszccze dolegliwości?
napisał/a: tomek821 2006-09-18 12:22
plb1985 napisal(a):jakieś jeszccze dolegliwości?

Chodzi o to, że nic mnie nie boli. Opuchlizna powiedzmy utrzymuje sie ,,w normie,,. Czasami się powieksza (zwłaszcza wieczorem). Będe dalej wędrował po lekarzach. Tylko jak na razie nie wiadomo co jest. I dlatego pomyślałem, że napisze na forum. Może ktoś coś wie. Jestem świadomy, że tak na forum i na odległość nie można ocenić czegoś, czego nie widać, ale może...
napisał/a: James1 2009-01-05 16:19
Po usunieciu torbieli z lewej zatoki szczekowej utrzymuje sie u mnie na lewej stronie przez caly czas opuchlizna nie wiem co z tym robic to trwa juz prawie od pol roku, pomocy
napisał/a: nastolatka91 2009-01-05 16:48
Powiem Wam tak, że ja po operacji Tympanoplastyki ucha środkowego też miałam opuchniętą lewą stronę twarzy, a operowane ucho to było prawe. Lekarze nie wiedzieli wtedy co mi jest, codziennie mnie badali i w końcu zaprowadzili mnie do stomatologa i usuwali mi zęba, bo to ponoć od tego było i po paru tygodniach opuchlizna całkiem zniknęła