Opuchlizna jednej kończyny

napisał/a: illa 2007-08-08 12:22
Witam, mam 21 lat i dość nietypowe objawy. Mniej więcej tydzień temu pojawił się ból uda i lekka opuchlizna w kostce lewej kończyny. Bardzo mnie to zaniepokoiło, gdyż prowadzę bardzo siedzący tryb życia i te nawet kilkanaście godzin spędzone przed komputerem mogło zaowocować zakrzepowym zapaleniem żył, tak przynajmniej uważał jeden lekarz. Przez ostatnie dni odwiedziłam w sumie 4 lekarzy. Każdy uważa, że na zakrzepicę brak typowych objawów (choć ja doczytałam się, że może ona przebiegać nawet bezobjawowo?). Padło podejrzenie niewydolności żylnej, otrzymałam leki: detralex i aescin w tabletkach. Niestety, nie pomaga. Nadal utrzymuje się lekki obrzęk w kostce (rano jest nieco mniejszy, niż wieczorem), gdy siedzę z nogami spuszczonymi w dół, ta noga jest wyraźnie czerwieńsza od drugiej, mniej więcej do połowy łydki, żyły na stopie są bardziej widoczne, ból łydki i z tyłu uda przy dotyku i chodzeniu, choć nie jest zbyt silny. Dziś doszło także lekkie drętwienie stopy. Nie wiem, co w tej sytuacji zrobić, dla pewności dostałam skierowanie na USG naczyń, jednak termin przypada dopiero za 2 tygodnie :( Nie wiem, czy to nie za późno i co z tym zrobić :( Czy jakieś inne dolegliwości, np. związane z sercem, mogą powodować obrzęk jednej kończyny, czy możliwe, żeby była to zakrzepica? Będę bardzo wdzięczna za każdą odpowiedź..
napisał/a: nana203 2007-08-10 11:47
Witam.
Z tego co piszesz moze to być zakrzepica ktora jest bardzo niebezpieczna.
U mnie na początku była opuchlizna później wyszły mi żyy i naczynka.Drętwiała mi ręka i zmieniała kolor czasem czerwona czasem blada.U.S.G radziłabym zrobić prywatnie ja nie czekałam na termin bo byl bardzo odległy.Kup sobie do smarowania lioton 1000 albo zwykłą heparyne.Przy zakrzepicy trzeba poleżeć kilka dni aby nie doszło do oderwania skrzepliny bo to grozi zatorem płucnym.Trzymaj też napuchniętą kończynę wyżej nawet w nocy jak śpisz.
napisał/a: illa 2007-08-10 22:13
Serdecznie dziękuję za odpowiedź! USG robilam zaraz na poczatku, nic nie wykazalo, jednak jest to mozliwe, ze jesli skrzep umiejscowiony jest w podudziu to jest niewidoczny na usg, dlatego badanie nalezy powtorzyc, niestety mam termin na za 2 tygodnie. Dzis mialam badanie krwi na D-dimery, wynik wyszedl poprawny, to pozwala wykluczyc zakrzepice w 90%. Chyba, ze mialabym takiego pecha i znalazla sie w 10%. Lekarze takze uwazaja, ze to nie zakrzepica, jednoczesnie jednak nie potrafia stwierdzic, co to jest, a opuchlizna utrzymuje sie nadal. Wszystko trwa juz ponad tydzien, moze objawy przez ten czas by sie pogorszyly, bo jak mniemam tak bylo w Twoim przypadku? przy okazji pytanie- jak wielki byl to obrzek? u mnie tylko kostka, bol w zasadzie niewielki, a zyly widoczne jedynie na stopie... rece rowniez mi dretwialy, raz jedna, raz druga, ale zdarzylo sie to dwukrotnie tylko.... nie wiem, co robic :(
napisał/a: nana203 2007-08-11 08:14
Witam.
U mnie obrzęk był duży reka napuchła cała aż była błyszcząca,Skrzep miałam pod obojczykiem ale usg robili i rąk i nóg bólu nie było wcale tylko opuchlizna.Dostałam zastrzyki tabletki na wzmocnienie żył i już prawie przeszło.Dretwienie może być ze złego krążenia może zwyrodnienie górnego odcinka kręgosłupa ale to już musi dobrze zbadać lekarz.
napisał/a: illa 2007-08-11 14:59
Problem w tym, że badało mnie juz 5 lekarzy i nadal nie wiedzą, co mi dolega :( Podejrzewają niewydolność żylną, przyjmuję na to leki, ale nie ma efektów.. z tego, co opisujesz, nie mam tak drastycznych objawów, więc mam nadzieję, że to nie zakrzepica, a tego obawiałam się najbardziej..
napisał/a: nana203 2007-08-11 15:45
Leki powinny juz działać u mnie zastrzyki zaczeły działać po 3 dniach.Moja znajoma ma też problemy z żyłami bierze te same zastrzyki co ja na zakrzepicę i po paru dniach już był efekt no ale każdy organizm jest inny.
napisał/a: illa 2007-08-12 18:34
doszedł kolejny objaw - łuszczenie się skóry na tej nodze. Ale chyba takich objawów przy zakrzepicy nie ma?
napisał/a: nana203 2007-08-12 22:16
Mi też łuszczyła się skóra ale myślę że to od opuchlizny od tego jak bardzo jest napięta.Musisz smarować nogę i trzymać ją na poduszce.Nikt nie zalecił Ci zastrzyków?Żaden z lekarzy?
napisał/a: illa 2007-08-13 13:32
Niestety, lekarze utrzymują, że to nie jest zakrzepica, więc nie dostałam żadnych zastrzyków. Nie pozostaje mi nic innego jak im wierzyć..
napisał/a: kenzo11 2009-07-28 10:34
No i jaki finał? Bo mam podobne objawy?
napisał/a: nana203 2009-07-28 18:56
Watek dosc stary...Teraz wiem ze podobne objawy ma Roza
napisał/a: kenzo11 2009-07-29 11:49
Róża to na pewno nie jest bo miałbym gorączkę! :D