Oprzenie chemiczne 2 stopnia wkolicy stawu skokowego i stopy

napisał/a: damioanrzepka1 2013-02-07 16:30
1.02 2013 Gotowałem wode na kawe i jakos sie obruciłem i goraca woda mi sie wqylała na stope. Tak mnie piekło ze szybko wlożyłem noge do zimnej wody. Tak z 15 minut . Ale caly czas noga zaczeła mi piec lewa i zona pojechala mnie zawieść na pogotowie.Na pogotowiu obejrzeli noge masmarowali mi noge mascia Argosulfan 20mg i póscili do donmu.I było w miare . Ale w poniedziałek miałem sie zglosic do chirurga i sie zglosiłem.Chirurg po obejrzeniu sciagneli mi ta stara skóre od nogi tam gdzie bylo oparzone i zrobili mi opatrunek .I do domu.I wtedy co dziennie rwie mi noga . Najgorzej jest jak z łóżka wstane to nie moge stanac na tej nodze. W cigu klade noge na taborecie zeby byla wysoka. Mam takie uczucie tak jakby mi krew nie dochodziła, Nie wiem czy powinnienem zrobic zdjecie . sam już nie wiem . Prosze o rade. Dzisiaj miale zmiane opatrunku . Masci mi lekarz nie kazał żadnej używac.A mni noga rwie.
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-07 17:25
Witam.
Jak duża była powierzchnia oparzenia ? Z reguły nic nie pomoże na oparzenie wodą. Myślę, że jedynie środki przeciwbólowe można stosować oraz przez opatrunek chłodne okłady z lodu, ale też nie długo tylko kilka minut ok. 3 razy dziennie.
napisał/a: damioanrzepka1 2013-02-07 17:48
Rana była tak dobre 5 cm 4cm . A jak mam opatrunek zrobiony na oparzona stope i lekarz mi nie kazał zdejmowac .To panie Dr. jak mam robic te obklady z lodu czy mam robic na ten opatrunek czy jak. Bo jak byłem przy zmianie opatrunku i mi pielegniarka zmieniala to krew mi leciala. Sam już nie wiem co mam robić,.Wszystko było poprzyklejane. A opatrunek mialem zmieniany a wponiedzialek wczoraj i dzisiaj
napisał/a: damioanrzepka1 2013-02-07 17:50
5cm na 4 cm taka jest rana.w poniedziałek tak spojrzałem na stope i tak mi sie wydawało ze taka byla.
napisał/a: damioanrzepka1 2013-02-07 17:54
Panie Doktorze a jak bede robil te obkłady przez opatrunek to nic nie powinno mi chyba zaszkodzic .Bo leki mi nie pomagaja.
napisał/a: piotrosiama 2013-02-07 17:55
W takich sytuacjach sprawdza się nieźle żel Solcoseryl.
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-07 18:01
Nie nic nie powinno się stać, ponieważ lód nie jest przykładany bezpośrednio na ranę, ale przez opatrunek i daje chłodne uczucie, które łagodzi ból.
Dziwne,że chirurg nie kazał stosować agrosulfanu na ranę i zmiany opatrunku.
Kiedy jest następna wizyta u chirurga ?
p.s.
nie jestem lekarzem. Lekarze na forum są oznaczeni jako eksperci z nickiem koloru czerwonego :)
napisał/a: damioanrzepka1 2013-02-07 18:08
Wizyte nastepna mam w srode.Spróbuje z tym lodem co pan mi doradzil. Amniej wiecej jak mam długo trzymac ten lód, na tej ranie.JMoże chociaz cos pomoże . Jutro mam isc do pracy ale nie wiem czy dam rade. Pracuje w ochronie . Dziekuje za szybka odpowiedz.
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-07 18:11
Lód można przykładać tak 3 razy dziennie na ok. 15 minut. Myślę, że praca jutro nie jest najlepszym pomysłem. Proszę zapytać chirurga o jakieś krem tudzież maści na ranę.
napisał/a: piotrosiama 2013-02-07 19:27
Ta rana zapewne się sączy i dlatego lekarz nie zalecił żadnych kremów/maści.
napisał/a: ratownik_0395 2013-02-07 19:31
piotrosiama napisal(a):Ta rana zapewne się sączy i dlatego lekarz nie zalecił żadnych kremów/maści.


no tak, racja bo to II stopień to pewnie powstały jakieś tam pęcherze - mój błąd
napisał/a: damioanrzepka1 2013-02-08 10:50
A po jakim czasie przestanie rwać noga .Ja nie moge położyc płasko na podlodze nogi i mam tak ze jak mam noge polozona na podlodze czy zgieta to cholernie rwie musze miec pod ta noge polozony jakis taboret zeby noga byla wysoko to jest w miare dobrze . Mam takie odczucie ze mi krew nie dochodzi jak mam noge zgieta. Czemu tak si e dzieje . Zwolnienie mam od 5 lutego ale nie dalem do zakladu .Bo nie dawno podjołem pracy.Wypadek miałem tydzien temu.Wszystko było w miare dobrze dopóki nieposzedłem do chiruruga .Moim zdaniem jak mi sciagneli ta stara skóre kttore powychodzily bomble to zaczeła mi noga rwac.A najbardziej chodzi mi o to czemu mam takie odczucie ze krew mi nie dochodzi jak mam noge na podlodze albo stane. Prosze jeszcze raz o rade. Nie wiem co z praca i jak dlugo te rwanie bedzie trawc. mam na utrzymanieu rodzirne a tu taki pech.