opryszczka na języku?

napisał/a: agaiwi 2008-10-31 12:16
Witam,
mam dwoje dzieci. Starszy syn chodzi do przedszkola, a córka ma rok. Ostatnio syn miał suchy nocny kaszel, stosowałam inhalacje solą fizjologiczną oraz syrop malia. Kaszel przeszedł, ale syn dostał gorączki (do 38 stopni), która trwała 2 dni. Udałam się do pediatry, stwierdził anginę i przepisał antybiotyk. Coś mi nie pasowała ta diagnoza, a poza tym uważam że antybiotyk to ostateczność , toteż udałam się z synem do innej pani doktor, która stwierdziła zapalenie gardła, ale wykluczyła anginę. Dostał tabletki do ssania i Tantum Verde. Na brodzie u syna pojawiła się opryszczka. No i zmierzam do mojego pytania. Otóż córka również miała gorączkę przez 2 dni, również do 38 stopni i teraz widzę że ma "coś" na języku. Czy jest to możliwe że opryszczka umiejscowiła się na języku? Jest marudna, nie bardzo chce jeść. Była też badana przez panią doktor, niby miała zaczerwienione gardło, też stosuję u niej Tantum Verde. Jeżeli to opryszczka to czym leczyć. U syna stosuję Hascovir, ale to do stosowania zewnętrznego. Co natomiast w przypadku córki.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
napisał/a: Peter 2008-10-31 14:26
Proponuję tymsal sprey. Do nabycia w aptece bez recepty. Nie widzę konieczności stosowania ogólnie leku przeciwwirusowego, co najwyżej ewentualnie można groprinosin (ale po konsultacji z lekarzem).
To sparwa wirusowa. Przykład, że warto czasem skonsultować z innym lekarzem. Zastosowanie antybiotyku w tym przypadku byłoby bezsensowne.