Opóźniona mutacja głosu

napisał/a: adamex3 2010-07-21 10:53
Golebiedwa a to za pierwszym razem się przełamałeś? Na początku nie myślałem, że to będzie takie trudne, ale z biegiem czasu jest to coraz trudniejsze, dlatego muszę zrobić to jak najszybciej. Ja jak widzę sąsiadów na klatce to wracam się do domu. Przecież to jest nie normalne. Muszę coś z tym zrobić, tylko najbardziej obawiam się reakcji najbliższych.
napisał/a: golebiedwa 2010-07-21 19:33
Coś Ty ja od dwóch lat co wakacje sobie mówiłem, że w te wakacje to zrobię i jak miałem iść do tej nowej szkoły. Ale największą siłę dało mi własnie to forum. Wiedziałem, że nie jestem sam i na swój sposób jest to naturalne. I tak wcześniej jest post jakiegoś chyba 30-sto latka, który się nie przełamał do tej pory. Więc wylosowałem sobie datę 18.07 i postanowiłem, że będzie to żelazna data i była. Także mówię Ci to nic strasznego, później tylko kwestia przyzwyczajenia się do nowego głosu, do którego trudno mi się jeszcze przyzwyczaić jak do tej pory, ale to kwestia myślę roku i będzie dobrze. Zrób jak ja wstań rano i zacznij gadać niskim głosem, a na poprzedni dzień się w ogóle nie odzywaj udawaj, że boli cię gardło i nie możesz mówić.
napisał/a: adamex3 2010-07-21 20:03
Ja spróbuję zrobić to w tą sobotę, bo dostałem jakiegoś dziwnego smsa, że 24 lipca, zdarzy się coś co będzie miało głęboki wpływ na moje przyszłe życie. Zazwyczaj nie czytam tego rodzaju smsów, ale jakoś mnie skusiło. Chyba zrobię jak mówisz. Na pewno pierwsze słowa powiem do siostry, bo mama będzie już w pracy. A ona zawsze lubi mnie obrażać. Ale nie będę tego brał do siebie. Koniec z tym. Tylko, żeby to nie były tylko słowa, bo jak przypomnę ostatni raz to koszmar. Najgorsza jednak będzie reakcja mamy, która bardzo chcę żebym mówił "normalnym" głosem, a jak nim mówiłem, udając chorego to mówiła, że trzeba iść do lekarza. W końcu nie mam nic do stracenia, chociaż mam-etap w swoim życiu, którego nie na widzę i mam nadzieję, że kiedyś będę się z tego tylko śmiał.
napisał/a: Altreyu 2010-07-21 20:22
Zazdroszczę i gratuluję, ja czekam i czekam, hmmm, może foniatra? wmawiają mi normalny głosik, ale mam babski :)

3jvm2fbj0q,Cudownych_rodzicow_mam-Urszula_Sipinska

dopisz tam : ising. {pl} /nagranie/

To mój vokal :D
napisał/a: golebiedwa 2010-07-21 23:09
Altreyu nie mam pojęcia co mam zrobić z tym linkiem :D Wyślij na PW może.
Adamex nie przejmuj się siostrą, powiesz, że inaczej nie możesz mówić najwyżej mama zabierze Cię do lekarza, który stwierdzi, że tak ma być.
napisał/a: Altreyu 2010-07-22 11:13
hmmmm, pw też nie mogę :( do górnego linku dopisz ising./nagranie/

po ising. jest pl
napisał/a: golebiedwa 2010-07-22 15:46
http://3jvm2fbj0q,Cudownych_rodzicow_mam-Urszula_Sipinskaising.pl/nagranie/ tak? Nie działa. Napisz sobie jeszcze 4 posty będziesz miał 10 i wtedy można wstawiać linki.
napisał/a: Altreyu 2010-07-22 16:34
ising,pl/nagranie/ : to przed tamtym na początku, nie końcu
napisał/a: Bartłomiej 2010-07-22 17:27
Witam wszystkich.
Mam 16 lat. Idę teraz do 1 klasy liceum. Mój problem dotyczy tego, że nie miałem jeszcze mutacji głosu (jak w temacie). Cały czas mówię cienkim głosikiem (no może bez przesady, ale męski to on na pewno nie jest ;)) Czy mam się czym martwić? Dopiero jakieś pół roku temu zaczęły mi się pojawiać pierwsze włosy łonowe. Są już one ciemne i nie jest ich sporo, ale są widoczne. Martwię się tym, że wyglądam i brzmię trochę jak dziecko jeszcze, a kumple o rok młodsi wyglądają na starszych ode mnie. Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam :)
napisał/a: golebiedwa 2010-07-23 00:40
Wiesz Bartłomiej, myślę, że nie musisz się niczego obawiać, każdy dojrzewa inaczej, nie ma dwóch takich samych osób, które by dojrzewały tak samo. Jak Twój głos jest jeszcze normalny to pewnie z czasem się będzie zmieniał. A to, że nie masz jeszcze owłosienia, czy zarostu to tylko plusy. Później codziennie golenie jest meczące i tylko będziesz chciał wrócić do stanu z dzisiaj. A jeżeli czujesz, że coś jest nie tak, to idź do lekarza rodzinnego po skierowanie na badana i będziesz wiedział o co kaman.
napisał/a: golebiedwa 2010-07-23 00:43
http://ising.pl/nagranie/3jvm2fbj0q,Cudownych_rodzicow_mam-Urszula_Sipinska udało mi się zbudować ten link Czyli to jest Twoje nagranie Altreyu? Jeżeli to Twój głos, to nie jest jakoś, źle po prostu czekaj.
napisał/a: Bartłomiej 2010-07-23 15:21
Dzięki za pomoc :)
Jak myślicie? Długo będę czekał? Jestem po tym względem trochę niecierpliwy :D