opóżniona miesiączka

napisał/a: gall anonim xyz 2009-07-20 09:02
witam...
mam problem ponieważ dzisiaj jest równo miesiąc od mojej ost miesiączki a zawsze mam częsciej niż miesiąc bardzo sie boje ponieważ nie wiem co sie dzieje nigdy nie miałam takich problemów. w tym miesiącu uprawiałam petting (właściwie nie do końca bo po wprowadzeniu palca mojego partnera kazałam mu go z tamtąd zabrać bo coś mnie zabolało) nie widziałam żeby jego dłoń miała wcześniej kontakt ze swoim członkiem.... ale chce być pewna że to nie jest żadna ciąża (mam dopiero 18 lat) a jeśli nie ciąża to co może być powodem tego opóźnienia? hmmm dodam że jestem bardzo chuda i mam niedowage a przez ost tygodnie pracowałam fizycznie (dla mnie ciężko fidzycznie) na otwartej przestrzeni w słońcu (wysokich temperaturach, ponad 30stopniowym upale) oraz późno sie kładłam spać i byłam niewyspana...
czy brak mojej miesiączki może byc spowodowany tym przemęczeniem a nie zajście w ciąże??
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-07-20 09:35
Oczywiście, że stres i przemęcznie może mieć wpływ na opóźneinei miesiączki. Zawsze miałaś regularne?
napisał/a: gall anonim xyz 2009-07-20 18:34
tak, zawsze co jakieś 28 dni
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-07-20 18:53
A więć tak jak napisałem wcześniej fisiłek fizyczny mógł opóźnić okres. Nawet Twoja niedowaga może mieć an to wpływ.
napisał/a: gall anonim xyz 2009-07-20 19:48
tylko że ja od zawsze miałam niedowage i jakoś przez 5 lat nie było problemów... :/
napisał/a: gall anonim xyz 2009-07-20 19:58
a czy ten brak może wynikać z jakiejś infekcji??
djfafa
napisał/a: djfafa 2009-07-20 20:13
Jak nie masz innych objawów to raczej nie, choć wiesz bez badania ginekologicznego to tylko można gdybać.