Opóźnienie okresu, Hashimoto i zwiększona dawka euthyroxu.

napisał/a: Majka8823 2012-12-02 18:00
Cześć!

Mam dla Was dosyć pilną sprawę.

Otóż choruję na Hashimoto, brałam dawkę 25 euthyroxu od początku wykrycia choroby.

Na poczatku listopada bardzo źle się zaczęłam czuć, bolała mnie głowa, szyja się "zwiększyła" itp.

Umówiłam wizytę u endokrynologa. Na wizycie okazało się, że mam stan zapalny tarczycy, dostałam skierowanie na USG i od razu zwiększono mi dawkę Euthyroxu na 50. Pogorszyły mi się również bardzo wyniki (większość lekko "pod normą")


I teraz tak.

Mam zazwyczaj cykle 21-23 dni, ostatni okres zakończył mi się 8go listopada, czyli dzisiaj jest 25 dzień cyklu.

Okres spóźnia mi się drugi dzień. Przedwczoraj, bardzo bolały mnie piersi, ale na drugi dzień przestały. Zwykle bolą mnie od 3-5 dni.


W zeszłym miesiącu współżyłam (bezpiecznie) z chłopakiem dwa razy. On twierdzi, że wszystko było okej (zawsze sprawdza prezerwatywe).




Czy stan zapalny tarczycy, zwiększona dawka euthyroxu lub słabe wyniki mogą mieć wpływ na spóźnienie miesiączki?
Wiem, że opóźnienie to dopiero 2 dni, ale słyszałam, że sam euthyrox może mieć nawet wpływ na cykl po zwiększeniu dawki.


Dzięki z góry za pomoc i pozdrawiam!
napisał/a: Eugeniusz Leśnik 2012-12-02 18:02
Tak ...
zaburza okres
pogarsza koncentracje, siłe fizyczną, czasami wypadają włosy, potliwość ... mase jest tych objawów na które wpływa hashi

aby poczuć się lepiej trzeba brać ; emegę3, koenzym Q10, selen ...
diete też jest ważna http://commed.pl/dieta-i-supl-przy-nied-tarczycy-i-chor-hashimoto-vt50353.html