opis RTG płuc -czy mam się bać?

napisał/a: joan690 2006-11-14 12:21
W nadprzeponowej okolicy prawego płuca nieostro ograniczone zacienienie 3cm średnicy.Poza tym narządy klatki piersiowej prawidłowe.
Proszę o pomoc
napisał/a: jakoo 2006-11-15 14:21
Ile masz lat?
napisał/a: joan690 2006-11-15 17:05
37
napisał/a: jakoo 2006-11-16 08:37
A z jakiego powodu było robione RTG? Palisz papierosy? Mój teść też miał zacienienie większe, ok 5cm i lekarz pulmolog skierował go na TK, która na szczęście nic nie wykazała. Ot, niektóre osoby takie rzeczy mają, a aparaty RTG nie są tak dokładne.
napisał/a: joan690 2006-11-16 09:52
Palę papierosy i dlatego chciałam sobie skontrolować płuca. Bardzo sie przestarszyłam tym wynikiem.
napisał/a: jakoo 2006-11-16 15:49
Rozumiem że zdjęcie oglądał lekarz rodzinny, możesz też podejść z nim do pulmologa, on pewnie gdy będzie miał wątpliwości to zaleci TK, badanie dokładniejsze. Swoją drogą dziś jest dzień bez papierosa, może warto by rzucić palenie? Po 7 latach od rzucenia ryzyko zachorowania na raka płuc będziesz mieć podobne do osoby w ogóle nie palącej, teraz jest ono bardzo wysokie. Druga sprawa, że uroda kobiety bardzo się szpeci podczas palenia, mając 37 lat można wyglądać na 10 lat więcej.
napisał/a: joan690 2006-11-17 10:25
Od momentu kiedy dowiedziałam się o zmianach -nie palę.
Zdjęcie konsultowałam z radiologiem , który powiedział ,że mogą to być jakieś stare zrosty.
Kazał jednak zrobić TK.
napisał/a: kaja775 2008-03-11 17:15
mam 42 lata, palę, od dłuższego czasu kaszlę.
Zrobiłam prześwietlenie płuc i opis trochę mnie niepokoi "pogrubiały rysunek oskrzelowy w polu dolnym płuca lewego" - co to znaczy??
napisał/a: slawek14 2008-12-02 16:40
Witam!
Mam 51 lat i ostatnio zrobilem przeswietlenie pluc.Prosze o interpretacje wyniku:
W polach dolnych obu pluc pasmowate i siateczkowate, środmiąższowe zagęszczenie zapalne, które po stronie prawej laczy sie zwneka prawa.Szczelina miedzyplatowa pozioma prawa przemieszczona do dolu jak w niedodmie u podstawy pluca prawego.Pozatym pola plucne rozedmowe,sylwetka serca w normie,aorta wydluzona.Radiolog powiedzial, ze to prawdopodobnie zapalenie pluc. Czy mam sie bac?
napisał/a: ewajand2 2009-03-20 15:34
wlasnie ja tez sie boje i palę ..... moj opis rtg jest pola plucne bez zmian ogniskowych , przepona i katy wolne, sylwetka serca niepowiekszona , na zdjęciu widać jakieś zrosty wg mnie pluco nie wyglada mi normalnie , konsultowalam z radiologiem powiedzial ze to zrosty po poprzednim zapaleniu pluc 6 lat temu> czy pluco tak dlugo sie goi?