opis badania tk: hipodensyjne ogniska w lewej półkuli mózgu

napisał/a: kasssia1 2013-08-10 12:50
Witam, od jakiegoś czasu strasznie ale to strasznie bolała mnie głowa. nie był to regularny ból, raz co pare miesięcy innym razem powtórzył się tydzień później i zawsze trzyma 2-3- dni. początkowo myślałam, że to zatoki, bo ani się schylić nie można było a czułam jakby miałam katar a się nie można było wysmarkać, oprócz tego światłowstręt, dzwiękowstręt, więc dr laryngolog po zrobieniu zdj zatok - gdzie wyszło wszystko ok, skierowała mnie do neurologa, po wywiadzie ogólnym, ta skierowała mnie na tk głowy z kontrastem. odebrałam wynik: w lewej półkuli mózgu u podstawy płata skroniowego i jądrach podkorowych widoczne są dwa hipodensyjne ogniska 6 i 8 mm, o niskiej gęstości, obejmującej również gęstości płynowe - 6 i 16jH. po dożylnym podaniu środka cieniującego nie stwierdzono istotnego wzmocnienia. Obraz jest diagnostyczny, w różnicowaniu można uwzgędnić zmiany wsteczne, demielinizacyjne. Konieczna dalsza specjalistyczna opieka. wskazane jest wykonanie MR.
jestem zdrową (tak mi się wydaje), pełną sił, dbającą o siebie(nie palę, nie piję) i aktywną mamą 2 małych dzieci. co ze mną teraz będzie??? proszę o odpowiedź, co dalej. dziękuję.