Opinie o lekach w internecie

gienia3
napisał/a: gienia3 2012-12-07 22:52
Korzystacie czasem z opinii internautów na temat leków? Znacie jakieś rzetelne strony, na których można coś takiego poczytać, poznać zdanie i doświadczenia innych osób z różnymi lekami? Ja najczęściej szukam na forach, ale przydałoby się jakieś jedno miejsce, gdzie można by zebrać wszystkie te informacje i opinie. Jest coś takiego?
krzysiek889
napisał/a: krzysiek889 2012-12-07 23:10
Opinie na temat leku należy traktować z dystansem.
Na każdego dany lek będzie działał z różnym efektem terapeutycznym.
Na działanie substancji aktywnej mają wpływ m.in.:
- Aktywność enzymów monooksydazy P450
- Wiek, stan zdrowia, odżywianie
- Droga podania leku
- Postać leku
- Aktywność klirensu wątrobowego oraz nerkowego
- Dawka
- Poziom ukrwienia przewodu pokarmowego oraz stan kosmków jelitowych - w zależności od postaci leku
- Stan błon biologicznych
Strony gdzie można poczytać o lekach, można znaleźć wpisując w wyszukiwarkę hasło: "opinie o lekach"

Pozdrawiam
djfafa
napisał/a: djfafa 2012-12-08 08:01
Oczywiście można też o lek zapytać na Commed ;)
napisał/a: ~Anonymous 2012-12-08 11:57
Kisiel888
Dobrze pisze na temat leków.
Ja osobiście nie kupię żadnego leku nawet jak mi lekarz powie co mam brać (przez to że ostatnio w ten sposób prawie zniszczył mi tarczycę) najpierw popytam się paru innych lekarzy i również na forum się popytam.
Wiesz że ludzie w internecie mogą doradzić lepiej niż lekarz ponieważ na 90% odpisze ci ktoś kto już to przechodził (jakaś choroba) i on będzie wiedział co i jak. Natomiast nie każdy lekarz wie wszystko co powinien.
Moim zdaniem najlepiej iść zapytać się lekarza a potem pytać się na forum w tej sprawie najlepiej się tak ubezpieczać.
napisał/a: 5tweety5 2012-12-08 21:29
Lekarzom często zdarza się przepisać lek z tego względu że mają go reklamować i tyle, dlatego nie zawsze można im tak ślepo ufać.
Tak jak ktoś napisał wcześniej, to czy lek działa jest zależne od wielu czynników takich jak wiek, płeć itd, ale wydaje mi się że domowe sposoby działają na większość osób (mam na myśli czosnek czy witaminę C, gorące kąpiele).
W aptece można stracić głowę tyle tego wszystkiego jest.
napisał/a: Anka6 2012-12-10 09:50
Ja przed kupcem jakiegoś leku na przeziębienie zawsze zasięgam opinii na forach. Często się zdarza że jakiś mocno reklamowany środek jest zwyczajnie nieskuteczny w większości przypadków i taki po prostu omijam. Z takiego polecenia trafiłam na euphorbium, bardzo dobry środek na katar. Zawsze mi polecano zwyczajne krople typu Otrivin, a tak naprawdę on wcale kataru nie leczy, tylko go powstrzymuje i często po odstawieniu katar wraca.
Juuuuna
napisał/a: Juuuuna 2012-12-10 22:27
Oczywiście można zapytać na commed, ale jest też wiele innych serwisów internetowych jak Lek Roku, które łączą w sobie opinie wszystkich użytkowników na temat leków uniwersalnych ich ceny, bezpieczeństwa czy skuteczności :)
napisał/a: trisz 2012-12-17 12:00
Ja zwykle zaglądam właśnie na Commed.pl :). Drugim takim portalem o zdrowiu, który bardzo cenię jest Medigo.pl . Mają sporo ciekawych artykułów dotyczących różnych schorzeń i aspektów zdrowia. Mają również forum, na którym możemy zadawać pytania, dokładnie tak jak tutaj. Jeżeli nie dowiem się czegoś tam, idę tu i odwrotnie :).